Matoviča kritizuje aj vlastný poslanec. Uviedol tri mená, ktoré by ho mohli nahradiť

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Poslanec OĽaNO adresoval premiérovi veľmi tvrdé slová.

To, že predsedu vlády Igora Matoviča kritizujú mnohí koaliční poslanci, nie je nič výnimočné, ale teraz sa do lídra pustil aj jeho vlastný poslanec Ján Krošlák.

„Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, pán Premiér. Rozhodol som sa vypustiť tohto gina z fľaše len preto, lebo už ma nebaví stále obhajovať a vysvetľovať freestyle jedného človeka. Už ma nebaví pozerať do očí priateľom, ktorí pri pohľade na mňa, vidia automaticky nášho šéfa a klopkajú si neveriacky prstom na čelo," napísal Krošlák v úvode svojho dlhého statusu.

Poslanec hovorí, že čakal rok, aby premiér dorástol do svojho kresla. Podľa jeho slov sa však doteraz tak nestalo a prestáva veriť, že sa tak niekedy aj stane.

„Neuvážené, provokujúce a niekedy infantilné statusy aj napriek radeniu poradcov zo všetkých strán stále pokračujú. Urážanie ľudí, one man nápady, agresívny spôsob boja, akoby sme boli v opozícii, tiež stále pokračuje. Z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza, ktorá ma charakter veľkej alergie väčšiny Slovákov na jeho osobu," pokračoval poslanec.

Krošlák ho viní aj z prepadu preferencií hnutia.

„Pokles preferencií OĽaNO vôbec nesúvisí s covidom, veľká väčšina Slovákov nie sú hlupáci, ale priamo súvisí so správaním premiéra. Je zjavné, že 10 percent voličov ho nenávidí a možno 10 percent miluje, vadí mi však, že 80 percent Slovákov pri pohľade na jeho statusy alebo výstupy v televízii sa neveriacky chytá za hlavu," myslí si Krošlák.

Pre TASR aj uviedol, kto by mohol Matoviča nahradiť. „Na poste premiéra by mohol byť napríklad terajší minister financií Eduard Heger, minister obrany Jaroslav Naď či podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (všetci OĽANO)," uviedol Krošlák.

Na záver doplnil, že v poslaneckom klube OĽaNO nie je jediný, ktorý ma podobný názor na ich lídra. Napriek tomu poslanec bude naďalej podporovať koalíciu, lebo nechce, aby sa k moci vrátil Fico a spol.

Prisiel cas pozriet sa do zrkadla, pan Premier. Rozhodol som sa vypustit tohto gina z flase len preto, lebo uz ma nebavi...

Uverejnil používateľ Ján Krošlák Štvrtok 4. marca 2021
BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti