Zvrat v kauze policajnej razie v Moldave: Prokurátor ustúpil od obžaloby u piatich Rómov

V prípade šiestej obvinenej konanie pred súdom naďalej pokračuje.

V prípade piatich zo šiestich Rómov, ktorí boli v kauze policajnej razie v osade v Moldave nad Bodvou obžalovaní z krivej výpovede a krivého obvinenia, prokurátor ustúpil od obžaloby.

Od obžaloby ustúpil prokurátor Okresnej prokuratúry Košice I v stredu (3. 3.) vo vzťahu k obžalovaným Leonardovi H., Rolandovi D., Milanovi H., Júliusovi H. a Róbertovi R.

Stalo sa tak „po oboznámení sa so stanoviskom Generálnej prokuratúry SR a po opätovnom prehodnotení skutkového stavu veci (subjektívnej a objektívnej stránky konania)".

Zdroj: TASR

Z prečinu krivej výpovede a krivej prísahy bola obžalovaná aj Irena Matová. „V trestnej veci obžalovanej Ireny M. k dnešnému dňu konanie pred súdom naďalej pokračuje," uviedol ďalej k prípadu Branislav Bujňák z košickej krajskej prokuratúry.

Čo sa stalo v Moldave

Pri kontroverznej akcii 19. júna 2013 v rómskej osade na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou zasahovalo viac ako 60 policajtov. Šiesti Rómovia vypovedali, že ich bezdôvodne a brutálne bili.

Podľa inšpekcie ministerstva vnútraR, ktorá zásah preverovala, však policajti konali v súlade so zákonom. Prokuratúra následne Rómov, pôvodne v pozícii poškodených, obžalovala z trestného činu. Tí vinu odmietali a celý proces vnímali ako nespravodlivý.

Pozrite si reportáž, ktorú sme k prípadu odvysielali v Televíznych novinách.


KOŠICE/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Razia

Dôležité udalosti