Jankovská na psychiatrii čaká na rozhodnutie, či bude stíhaná na slobode alebo väzobne

Je obvinená z vydierania.

Sloboda bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorá vo štvrtok (4. 3.) opustila brány väzenskej nemocnice, trvala len pár sekúnd. Pred dverami na ňu čakali kukláči a vyšetrovateľ NAKA jej vzniesol ďalšie obvinenie. Teraz sa očakáva, či bude stíhaná na slobode alebo väzobne.

Pred nemocnicou pre odsúdených a obvinených v Trenčíne to vyzeralo, ako pri zadržiavaní tých najväčších zločincov. Tentoraz to v prípade bývalej sudkyne súviselo so známym trenčianskym podnikom Fatima.

Prekvapený zostal aj podnikateľ, ktorý je v dlhoročnom spore s Monikou Jankovskou.

„Ja som nevidel nové obvinenie. Neviem, o čo konkrétne ide, ale mám za to, že tam je množstvo trestných činov, ktoré boli spáchané - aj vo vzťahu ku mne, aj vo vzťahu k nehnuteľnosti samej Fatimy,“ uviedol podnikateľ Ondrej Janíček.

„Obvinená Monika J. je v predmetnej veci aktuálne stíhaná pre skutok právne posúdený ako zločin vydierania,“ prezradila Jana Tökölyová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.

V tejto istej veci vyšetrovateľ obvinil už v pondelok aj Róberta Krajmera, Tibora Gašpara a Petra Hraška. Všetkým trom osobám vzniesli obvinenia za nové skutky, dva z nich súvisia práve s vydieraním.

V piatok na Národnej kriminálnej agentúre vypovedal aj Michal Vida, ktorého nahrávka rozvírila hladinu tohto prípadu a kde sa spomína aj trojmiliónový úplatok pre bývalú štátnu tajomníčku ešte ako sudkyňu okresného súdu.

O prípadnej väzbe sa bude rozhodovať v neprítomností bývalej sudkyne. Tá je hospitalizovaná na psychiatrickej klinike.

V prípade podania návrhu o väzobnom stíhaní Moniky Jankovskej bude o ňom rozhodovať okresný súd v Trenčíne.


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti