Vodič v Košiciach pri naháňačke zrazil policajta. Chytilo ho až osem policajných áut

Dalajláma sa nechal zaočkovať
Dalajláma sa nechal zaočkovať Zdroj: Facebook/ Košice na Facebooku

Unikajúce auto napokon skončilo s poškodenou pneumatikou na električkových koľajniciach.

V piatok v noci sa v Košiciach odohrala policajná naháňačka, počas ktorej padli výstrely. Vodič, ktorý na aute unikal zrazil jedného z policajtov, ktorý skončil v nemocnici, informuje Korzár Košice.

Unikajúci fiat s košickým EČV prenasledovalo až osem policajných vozidiel po tom, čo vodič odmietol zastaviť. Chytiť sa ho podarilo na Festivalovom námestí, kde ho hliadky obkľúčili. Unikajúce auto napokon skončilo s poškodenou pneumatikou na električkových koľajniciach.

„Vodič kládol odpor, muži zákona použili donucovacie prostriedky, zadržali ho a odviezli," píše košický Korzár, ktorý má aj svedectvo z čerpacej stanice krátko pred incidentom. Vodič fiatu sa tam mal správať "divne".

Polícia uviedla, že 53-ročný vodič vošiel do čerpacej stanice bez rúška, zvláštne gestikuloval a obzeral si kamerové systémy. „Potom vyšiel von, nastúpil do vozidla a svojim autom zablokoval druhé vozidlo a nepríčetne kričal," informovala polícia.

Toto zvláštne správanie si všimla hliadka, ktorá išla okolo. Keď si od muža vypýtali doklady, neragoval a po arogantnej reakcii sa vozidlom prudkol pohol vpred, pričom narazil do policajta.

Vozidlo okamžite začali prenasledovať hliadky PMJ, vodič však na výzvy, aby zastavil, nereagoval. Jedna zo zasahujúcich hliadok zablokovala časť cesty na Watsonovej ulici, no vodič ani na ich znamenia na zastavenie vozidla nereagoval a svoju jazdu smeroval priamo na policajtov. Jeden z policajtov použil služobnú zbraň, a dvoma výstrelmi prestrelil unikajúcemu vozidlu pneumatiku. Vodič aj napriek tomu ďalej s vozidlom pokračoval v jazde. Po zastavení kládol aktívny odpor, kopal do zasahujúcich policajtov a snažil sa im vytrhnúť, preto ho policajti použitím donucovacích prostriedkov spacifikovali," opísal celú naháňačku policajný zbor.

Košický vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

Facebooková stránka Košice na Facebooku priniesla z incidentu videá:

Policajná naháňačka I

Uverejnil používateľ Košice na Facebooku Piatok 5. marca 2021

Policajná naháňačka II

Uverejnil používateľ Košice na Facebooku Piatok 5. marca 2021

KOŠICE/tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajná naháňačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.