Mastná kaucia aj monitorovací náramok. Aj to sú podmienky prepustenia milionára Kollára

Statočný a krásna: 60. a 61. epizóda
Statočný a krásna: 60. a 61. epizóda Zdroj: TASR

Rozhodnutie musí ešte potvrdiť Najvyšší súd.

Konkurzný právnik Zoroslav Kollár mieri na slobodu, ale definitívne to musí ešte potvrdiť Najvyšší súd. Dôvodom je, že prokurátor podal voči rozhodnutiu sťažnosť. Písomnú sťažnosť podal v pondelok (8. 3.).

Obvineného v kauze Víchrica, prepustil v utorok (2. 3.) sudca Špecializovaného trestného súdu Ján Buvala.

Kollárov advokát Tomáš Sokol pre TV Markíza potvrdil, že jeho mandanta prepustili na slobodu s mnohými obmedzeniami. Dali mu monitorovací náramok a má probačný dohľad. Do súdnej budovy môže vstupovať iba vtedy, ak sa pôjde hlásiť svojmu probačnému úradníkovi.

Nemôže opustiť Slovensko, pretože mu zobrali aj cestovný pas. Ak by chcel milionár zmeniť pobyt, musí to oznámiť kompetentným. Nesmie sa kontaktovať so svedkami a obvinenými v kauze Víchrica, pretože mal kolúznu a preventívnu väzbu.

Sokol nám potvrdil, že jeho klient tiež musí zaplatiť peňažnú záruku, sumu ale nešpecifikoval. Podľa informácií TV Markíza je to 100-tisíc eur.

Zdroj: TASR

Rovnaké rozhodnutie prijal Buvala aj v prípade obvinenej exsudkyne Jarmily Urbancovej. Voči jej prepusteniu na slobodu tiež podal prokurátor sťažnosť, čaká sa na rozhodnutie Najvyššieho súdu.

Podľa našich informácií podmienkou prepustenia je, že bude nosiť monitorovací náramok a súd prijal jej písomný sľub. Urbancová sa, okrem iného, nemôže kontaktovať so svedkami a obvinenými v kauze Víchrica, pre ktorú bola v kolúznej väzbe.

Obaja sú vo väzbe od októbra. Kollár je obvinený zo zasahovania do nezávislosti súdu, Urbancovú stíhajú pre korupčnú trestnú činnosť.

BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.