Odídenci od Kotlebu nový subjekt asi nezaložia. Získali stranu od muža, ktorý ju vybavil aj Kollárovi

TIAWYXBKOYKZ-high_1080p.mp4
Zdroj: FB/Milan Uhrík - europoslanec

Ide o stranu, ktorú kedysi založil exprezident Ivan Gašparovič.

Skupina odídencov z Kotlebovej ĽS NS by podľa ich vyjadrení už čoskoro mala predstaviť svoj nový projekt.

Europoslanec Milan Uhrík oznámil, že čakajú už len na posledné formality. On spolu s Milan Mazurekom a ďalšími pritom odišli od Kotlebu len pred šiestimi týždňami.

Ako informujú Aktuality, skupina okolo Uhríka sa vyhla jednému podstatnému kroku, ktorý by celý proces začínania v novom subjekte predĺžil.

Nemuseli vyzbierať desaťtisíc podpisov potrebných na to, aby im ministerstvo vnútra zaregistrovalo novú stranu.

Namiesto toho údajne majú vstúpiť aj s niekdajšou členkou Sme rodina Martinou Šimkovičovou do už existujúcej strany Hlas ľudu, za ktorou stojí exposlanec parlamentu za Kollárovo hnutie Sme rodina Peter Marček.

Ten vo voľbách 2016 do NR SR kandidoval z vysokej pozície číslo 4. Bol to práve Marček, ktorý venoval svoju stranu SOS (Strana občanov Slovenska) Borisovi Kollárovi.

Predseda parlamentu Kollár mal v tom čase záujem vstúpiť do politiky bez toho, aby musel zbierať podpisy na vlastnú stranu. Po získaní strany SOS ju premenoval na Sme rodina.

Marčeka však po niekoľkých týždňoch z hnutia vylúčili spolu so Šimkovičovou. Marček následne v roku 2018 prevzal stranu HZD (Hnutie za demokraciu), ktorú v roku 2002 založil ešte pred funkciou prezidenta Ivan Gašparovič.

Marček kedysi v štruktúrach tejto strany pôsobil. Po opätovnom vstupe však HZD premenoval na Hlas ľudu, no a práve do neho majú mať namierené vzbúrenci od kotlebovcov.

Oni a rovnako ani Marček sa k tejto spojitosti nateraz nevyjadrujú. Marček však minulý rok 17. novembra zorganizoval pred prezidentským palácom veľký protivládny protest, na ktorom vystupovali aj viacerí poslanci Kotlebu. 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti