Advokátom Norberta Bödöra je aj syn Tibora Gašpara

pribeh z garaze_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Právnik Pavol Gašpar televízii Markíza potvrdil, že obvineného podnikateľa zastupuje.

Syn bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Pavol je jedným z advokátov Norberta Bödöra. Televízii Markíza to potvrdili viaceré zdroje blízke vyšetrovaniu. Gašpar mladší sa tak zaradil do tímu viacerých obhajcov nitrianskeho oligarchu.

Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Otca ako advokát nezastupuje

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je v kauze Očistec stíhaný pre založenie zločineckej skupiny, zneužívania právomocí verejného činiteľa, podplácanie a prijímanie úplatku.

Je v prešovskej väznici preto, aby neovplyvňoval svedkov a nepokračoval v trestnej činnosti. Len pred necelým mesiacom žiadal o prehodnotenie dôvodov kolúznej väzby. Jeho obhajca Marek Para povedal, že jeho klient nemohol s nikým telefonovať, ani mať žiadne návštevy.

No v prípade, že by Tibor Gašpar podpísal plnú moc na zastupovanie svojmu synovi ako advokátovi, mohol by ho navštevovať častejšie. Či sa tak stalo, sme sa pýtali Zboru väzenskej a justičnej stráže. Ak totiž obhajca chce ísť za svojím klientom za múry väznice, musí sa preukázať práve touto plnou mocou.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže nám ale na otázku, či Pavol Gašpar chodí ako obhajca za otcom, odpovedať vraj nemôže. „ZVJS je oprávnený poskytovať konkrétne informácie o väznených osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh," povedala pre TV Markíza Monika Kacvinská.

Podľa nej na prevzatí obhajoby nie je prekážkou skutočnosť založená na príbuzenskom vzťahu medzi advokátom a obvineným.

To, že potomkovia obvinených navštevujú vo väzniciach rodičov ako právnici, nie je u nás, zdá sa, ničím výnimočným. Aj za Monikou Jankovskou chodil do ústavu ako koncipient jeden z jej synov.

"Svojho otca nezastupujem," napísal nám na záver Pavol Gašpar.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.