Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe

Bývalý prezident finančnej správy František Imrecze.
Bývalý prezident finančnej správy František Imrecze. Zdroj: TASR

Obaja sú obvinení v kauze Mýtnik.

Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel budú naďalej väzobne stíhaní, rovnako ako aj ďalší dvaja obvinení a zadržaní v kauze Mýtnik. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 5T NS SR na neverejnom zasadnutí v pondelok (8. 3.) zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených Františka Imreczeho, Petra Brhela, Milana Gregu a Jany Rovčaninovej. Sťažnosti obvinení podali proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku z 1. februára, ktorým boli vzatí do väzby," uviedla hovorkyňa.

Okrem Petra Brhela a Františka Imreczeho zobral ŠTS vo februári do väzby aj Janu Rovčaninovú a bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu.

František Imrecze, Milan Grega a Jana Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku.

Peter Brhel je bratom podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je rovnako obvinený v rámci policajnej akcie Mýtnik. Toho zobral právoplatne do väzby NS SR 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti