Norbert Bödör: Nikdy som nebol a ani nie som členom zločineckej skupiny

Norbert Bödör dostáva putá.
Zdroj: TASR

Nitriansky oligarcha sa takto vyjadril na výsluchu pred vyšetrovateľom NAKA.

Norbert Bödör odmieta, že by bol alebo je členom nejakého gangu. Vyplýva to z jeho poslednej výpovede na policajnom prezídiu. Na výsluch do Bratislavy ho priviezli z ilavskej väznice v piatok minulý týždeň (5.3.).

„Trvám na tom, že som nikdy nebol a ani nie som členom žiadnej zločineckej skupiny. Zároveň odmietam existenciu akejkoľvek zločineckej skupiny, tak ako je popísaná v uznesení...," začal podľa informácií TV Markíza svoju výpoveď Norbert Bödör.


Skupina takto podľa vyšetrovateľa NAKA lustrovala, sledovala či dokonca aj odpočúvala nepohodlných. V ich hľadáčiku sa objavili viacerí. Napríklad ešte vtedy opozičný politik Igor Matovič či advokát Daniel Lipšic.

Citlivé informácie mali potom policajti  posúvať Bödörovi a ten ich mal zase odovzdávať ďalej. Podľa uznesenia niektoré zistenia končili v rukách politikov strany Smer-SD.

Nitriansky oligarcha aj toto absolútne popiera. „Spájanie skutku so stranou Smer-SD považujem za snahu vydobyť politický kapitál, očierňovanie, kriminalizáciu účelovo vytypovaných osôb za súčasť mocenského boja," uviedol na výsluchu.

Popiera úplatky aj ovplyvňovanie

Norbert Bödör odmieta, že by niekedy podplácal policajtov alebo zasahoval do ich práce. Spochybňuje výpovede spolupracujúcich obvinených či svedkov, najmä exfunkcionára NAKA Bernarda Slobodníka ale aj bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa.

Poprel, že by niekedy odovzdával peniaze Bernardovi Slobodníkovi či Tiborovi Gašparovi za ovplyvňovanie akéhokoľvek trestného konania alebo naopak, že by prijal úplatok od Ľudovíta Makóa.

Norbert Bödör v rámci výsluchu odmietol odpovedať na otázky vyšetrovateľa aj obhajcov a pri spontánnej časti výpovede čítal z písomností, ktoré mal so sebou.

Nitriansky podnikateľ je vo väzbe od vlaňajšieho júla. Poslal ho tam Najvyšší súd SR pre stíhania v kauze Dobytkár. Je obvinení z legalizácie príjmu z trestnej činnosti, tzv. pranie špinavých peňazí. Práve v tomto prípade ho ako advokát zastupuje aj syn Tibora Gašpara, Pavol.

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti