Biskupi sa chcú stretnúť s Matovičom pre avizovanú návštevu pápeža

Pápež František pri spiatočnom lete z Iraku povedal, že v blízkej budúcnosti uvažuje nad návštevou Slovenska.
Zdroj: TASR/AP

O osobné stretnutie požiadali listom.

Biskupi adresovali premiérovi Igorovi Matovičovi list, v ktorom ho žiadajú o osobné stretnutie. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska na svojom webe.

Osobné stretnutie žiadajú v súvislosti s avizovanou návštevou pápeža Františka na Slovensku i vzhľadom na vplyv pandemickej situácie na život cirkvi na Slovensku.

Biskupi vyjadrili radosť z úmyslu pápeža Františka, ktorý počas spiatočného letu z Iraku povedal, že v blízkej budúcnosti uvažuje nad návštevou Slovenska. Urobili tak v liste, ktorý pripravili na utorkovom (9. 3.) online zasadnutí a pošlú ho do Vatikánu.

Pápež v odpovedi na otázku o destináciách jeho zamýšľaných ciest menoval Bratislavu, ktorú zvažuje navštíviť popri eucharistickom kongrese v Budapešti. Jeho záver je naplánovaný na 12. septembra 2021.

Zdroj: TASR

Jediný pápež, ktorý návštívil Slovensko, bol Ján Pavol II. a to celkovo trikrát. Po prvý raz sa tak stalo 22. apríla 1990 ešte v rámci Česko-Slovenska, keď odslúžil omšu na letisku vo Vajnoroch.

V termíne 30. júna až 3. júla 1995 už prišiel na územie samostatnej Slovenskej republiky. Vtedy navštívil Šaštín, Mariánsku horu pri Levoči a Košice, kde vyhlásil za svätých Marka Križina, Štefana Pongráca a Melichara Grodeckého.

Počas ďalšej návštevy 11. až 14. septembra 2003 Ján Pavol II. zavítal do Bratislavy, Trnavy, Banskej Bystrice, Rožňavy a do bratislavskej Petržalky.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cirkev

Dôležité udalosti