Finančníka Kvietika po prepustení znovu zadržali

Martin Kvietik po prepustení.
Zdroj: TV Markíza

Obvinili ho v inej trestnej veci.

Finančníka Martina Kvietika prepustil vo štvrtok (11. 3.) senát Najvyššieho súdu z väzby na slobodu. Z leopoldovskej väznice ho prepustili krátko pred 14.00 h, ale nenasadol do civilného, ale policajného auta s bratislavskou evidenčnou značkou.

Zdroj: TV Markíza

ŠTS 8. februára zamietol prvú tohtoročnú Kvietikovu žiadosť o prepustenie, NS vec vrátil súdu. Ten mal v piatok (12. 3.) na návrh prokurátora ÚŠP rozhodovať o predĺžení jeho väzby do novembra.

Kvietika zadržala NAKA 22. apríla spoločne s exriaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jurajom Kožuchom v akcii Dobytkár. Obom väzbu ŠTS vlani v novembri predĺžil do 1. apríla.

Do polovice júla obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí. Medzi nimi je aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödor.

Kožuch je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe, keď o tom rozhodol NS SR. Odvolací súd potvrdil rozhodnutie ŠTS z 11. januára tohto roku, ktorý väzbu nahradil s obmedzeniami a prijal aj ponuku peňažnej záruky obvineného vo výške 50-tisíc eur.

Jedným z obvinených bol aj právnik Ľubomír Krivočenko, ktorý zomrel vo väzbe na COVID-19. V ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody ide prvé úmrtie v súvislosti s novým koronavírusom. Krivočenkova rodina upozorňovala na to, že väzba v jeho prípade je neadekvátne predlžovaná. Ako advokát mal pozastavenú činnosť a nemohol by tak pokračovať v žiadnej trestnej činnosti.

BRATISLAVA/zg, Roman Ruttkay, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza dobytkár

Dôležité udalosti