Prokurátor dostal podnet na Pčolinského väzbu. Zoroslav Kollár poprel, že dal šéfovi SIS úplatok

Zoroslav Kollár a Vladimír Pčolinský.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk

Proti šéfovi SIS vypovedá aj Ľudovít Makó.

Konkurzný právnik Zoroslav Kollár v piatok (12. 3.) vypovedal vyše dve a pol hodiny v súvislosti s údajným úplatkom pre Vladimíra Pčolinského na NAKA.

Zdroj: TASR

Kollára už obvinili z podplácania. Pre TV Markíza to potvrdil jeho advokát Martin Berec s tým, že prípad súvisí so zadržaním šéfa SIS. Voči obvineniu podal sťažnosť.

Beňu zadržali ešte v decembri minulého roka v rámci akcie Judáš. Exnámestník tajných spolupracuje s políciou.

Zoroslav Kollár je vo väzení od októbra minulého roka. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdu v kauze Víchrica. Milionár však mieri na slobodu, pretože sudca ŠTS ho v utorok (2. 3.) prepustil. Definitívne to musí ešte potvrdiť Najvyšší súd. Dôvodom je, že prokurátor podal voči rozhodnutiu v pondelok (8. 3.) písomnú sťažnosť.

Úrad špeciálnej prokuratúry doručil podnet na väzobné stíhanie

Prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry bol doručený podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. O tom, či bude návrh podaný na súd, prokurátor rozhodne po preštudovaní vyšetrovacieho spisu. Informovalao tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

V prípade, že by prokurátor rozhodol o podaní návrhu na väzobné stíhanie, rozhodoval by o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku na záver víkendu.

„V súvislosti s medializovanými správami týkajúcimi sa uplatňovania práv obvineného je nutné skonštatovať, že vo všeobecnosti platí, že obvinený má právo sa vyjadriť ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu, a toto nie je obmedzené ani predmetom ochrany utajovaných skutočností," uviedla ďalej hovorkyňa GP SR.

BRATISLAVA/Michal Hečko, zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme úplatok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.