Dokumenty na vydanie Michala Suchobu už má rezort diplomacie

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: minv.sk

Má ich doručiť diplomatickou cestou príslušným orgánom v Spojených arabských emirátoch.

Ministerstvo spravodlivosti v stredu (10. 3.) poskytlo skompletizované a superlegalizované extradičné dokumenty a žiadosť o vydanie Michala Suchobu slovenskému rezortu zahraničia. Ten ich má doručiť diplomatickou cestou príslušným orgánom v Spojených arabských emirátoch.

„Následne dokumenty posúdia orgány SAE, prípadne budú požadovať doplňujúce informácie a následne by mali rozhodnúť a stanoviť prípadné podmienky vydania," spresnil hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

Dodal, že extradičná žiadosť musí byť zaslaná diplomatickou cestou z toho dôvodu, že medzi SR a SAE neexistuje bilaterálna zmluva a SAE nepristúpili k žiadnemu medzinárodnému dohovoru, ktorý by upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody.

Obvineného podnikateľa v rámci kauzy Mýtnik zadržal Interpol 17. februára v Dubaji. Medializované informácie, že mal byť Michal Suchoba po zadržaní prepustený, pričom mu bol zabavený slovenský pas, rezort spravodlivosti nepotvrdil. „Do dneška sme nedostali žiadnu oficiálnu informáciu o zmene statusu zadržania menovaného," uviedol Bubla.

ŠTS v rámci akcie Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených. Konkrétne exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, podnikateľa Jozefa Brhela, jeho brata Petra Brhela, Janu Rovčaninovú a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti