Skončí Matovič na poste premiéra? Sám prišiel s veľmi netradičným riešením

Premiér Igor Matovič.
Zdroj: TASR

Zatiaľ má ísť len o možnú alternatívu.

Koaliční lídri naďalej riešia, či a ako zostať pokope. Víkend si zobrali na rozmyslenie a diskusie v zákulisí bežia naplno. Podľa informácií Markízy prišiel Igor Matovič s nápadom, ktorý by jeho vládu mohol nateraz zachrániť.

Koaliční lídri mali spolu sedieť v piatok do neskorej noci a hľadať riešenia z neľahkej situácie. S nápadom prišiel podľa našich informácií práve Igor Matovič. A ním je, že by na určitý čas nemusel byť tak úplne premiérom.

Informáciu máme potvrdenú z niekoľkých zdrojov z viacerých koaličných strán. Koalícia však ešte musí vymyslieť, ako sa dá toto netradičné riešenie ústavnoprávne zrealizovať.

Nateraz máme len signály, že túto alternatívu strany aktívne zvažujú a zďaleka ju nezavrhujú. V sobotu má stretnutie v úzkom kruhu strana Za ľudí, SaS v nedeľu republikovú radu. Práve jej rozhodnutie bude kľúčové.

Záver by sme sa mali dozvedieť najneskôr v pondelok dopoludnia, keď chce Richard Sulík definitívne povedať, či strana v koalícii zostáva, alebo odchádza. Krízu nemajú uzavretú ešte ani v strane Sme rodina.

Viac sa dozviete zo vstupu Gabriely Kajtárovej


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.