Norbert Bödör zostáva za mrežami

Norbert Bödör prichádza na ŠTS v Banskej Bystrici.
Zdroj: TV Markíza

Spoluobvineného Koprivu prepustili na slobodu.

Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör ostáva vo väzbe. V pondelok (15. 3.) o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu. Vo väzbe ostávajú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika,  Milana Kopriva sudca prepustil na slobodu. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Zdroj: TV Markíza

„Sudca pre prípravné konanie sčasti vyhovel návrhu prokurátora a predĺžil väzbu klienta do 1. júla 2021. S týmto rozhodnutím sa však klient nestotožňuje, preto podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd Slovenskej republiky,“ uviedol obhajca nitrianskeho podnikateľa Adrián Kucek s tým, že prokurátor žiadal predĺžiť väzbu do 1. novembra 2021.

 „Vzhľadom na určité postupy prokuratúry, keď si vytvárajú podmienky na takzvané otáčanie ľudí, čo je v rozpore s európskou judikatúrou, sme takéto rozhodnutie očakávali,“ doplnil obhajca Marek Para.

S výsluchmi obvinených ŠTS začal v piatok ráno a trvali až do neskorého popoludnia, keď ich sudca prerušil až do pondelkového rozhodnutia o 11.00 h. Ako advokáti uviedli pre médiá, nestotožňujú sa s návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na predĺženie lehoty trvania väzby, lebo návrh považujú za nedôvodný. Ich klienti sú obvinení z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Koncom januára Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Petra Kubu a Norberta Bödöra proti uzneseniu ŠTS, ktorým obom obvineným predĺžil lehotu väzby do 1. apríla. Oboch mužov zadržali v rámci akcie Dobytkár. Národná kriminálna agentúra (NAKA) ich zadržala vlani začiatkom júla.

Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 NAKA obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti