Dokumenty k vydaniu Michala Suchobu doručia do SAE diplomatickou cestou

Senátori prichádzaju na hlasovanie o ústavnosti impeachmentu.
Zdroj: minv.sk

Špecializovaný trestný súd v rámci akcie Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených.

Extradičné dokumenty a žiadosť o vydanie obvineného Michala Suchobu na Slovensko budú najbližšou diplomatickou cestou doručené príslušným orgánom v Spojených arabských emirátoch (SAE). Potvrdil to hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Tomaga. Podnikateľa Michala Suchobu, obvineného v rámci kauzy Mýtnik, zadržal Interpol 17. februára v Dubaji.

Skompletizované a superlegalizované extradičné dokumenty i žiadosť o vydanie Michala Suchobu poskytlo Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR rezortu zahraničia v stredu 10. marca. Hovorca MS SR Peter Bubla predtým dodal, že extradičná žiadosť musí byť zaslaná diplomatickou cestou z toho dôvodu, že medzi SR a SAE neexistuje bilaterálna zmluva a SAE nepristúpili k žiadnemu medzinárodnému dohovoru, ktorý by upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody.

Špecializovaný trestný súd v rámci akcie Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených. Konkrétne exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, podnikateľa Jozefa Brhela, jeho brata Petra Brhela, Janu Rovčaninovú a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti