Nadriadeným prokurátorom v prípade šéfa SIS bude Žilinkov námestník

Vladimír Pčolinský na ŠTS v Pezinku.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Dôvodom je záujem vylúčenia akýchkoľvek pochybností o nestrannosti.

V trestnej veci šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského bude v záujme vylúčenia akýchkoľvek pochybností o nestrannosti vykonávať úkony nadriadeného prokurátora v zastúpení generálneho prokurátora jeho námestník Jozef Kandera.

Hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová vysvetlila, že „zákon o prokuratúre v znení neskorších predpisov a Trestný poriadok jasným spôsobom upravujú postupy v prípade, keď sú splnené podmienky na vylúčenie prokurátora z konania".

Zdroj: TASR

V nedeľu (14. 3.) Špecializovaný trestný súd rozhodol, že z korupcie obvineného riaditeľa SIS budú stíhať väzobne. Rozhodnutie nie je právoplatné. Jeho advokátka Eva Mišíková informovala, že Pčolinský sa v nedeľu vzdal funkcie riaditeľa SIS.

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11. 3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollár vo výške 40-tisíc.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Skutok sa mal stať vlani v auguste.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti