Toto je špenát, ktorým sa priotrávili desiatky ľudí. Do výrobku sa zrejme dostal jedovatý durman

Otrávený špenát.
Zdroj: reprofoto TV Markíza

Ide o 400-gramový hlboko mrazený špenátový pretlak pod názvom Coop tradičná kvalita.

Po špenáte si museli volať záchranku. Desiatkam ľuďom v posledných dňoch prišlo zle po zjedení hlboko mrazeného špenátového pretlaku kúpeného v obchodnom reťazci. Zrejme sa priotrávili jedovatým durmanom, ktorý sa do výrobku zatiaľ nevedno ako primiešal.

Za desať dní zaznamenali v Národnom toxikologickom informačnom centre okolo sto telefonátov po požití mrazeného špenátu. Prípadov však môže byť viac. Ide o 400-gramový hlboko mrazený špenátový pretlak pod názvom Coop tradičná kvalita.

„COOP Jednota Slovensko vyhlasuje, že možná kontaminácia výrobkov nebola zapríčinená v systéme COOP Jednota, a to ani prepravou a ani skladovaním na jednotlivých maloobchodných prevádzkach. Zároveň sme v intenzívnom kontakte s výrobcom uvedeného výrobku za účelom objasnenia príčin možnej kontaminácie, pravdepodobne vzniknutej vo výrobnom procese," uviedla Zuzana Peiger Ačjaková, PR manažérka COOP Jednota Slovensko.

Tento výrobok už od piatku sťahujú z predajní, pokiaľ ho však máte doma, v žiadnom prípade ho nekonzumujte, výrobok môžete aj vrátiť do obchodu.

Viac sa dozviete z reportáže Miroslavy Ondrejčíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti