Lehel Horváth, ktorý je obžalovaný z piatich vrážd, zostáva vo väzbe

V žiadosti o prepustenie argumentoval aj prieťahmi v konaní.

Lehel H. obžalovaný z piatich vrážd zostáva naďalej vo väzbe, rozhodol v stredu (17. 3.) Najvyšší súd. „Senát 1T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol tak, že obžalovaného L. H. ponechal v útekovej a preventívnej väzbe," uviedla v stanovisku pre médiá hovorkyňa súdu  Važanová.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku koncom februára zamietol Horváthovu žiadosť o prepustenie z väzby s tým, že dôvody väzby naďalej trvajú a nenahradil ju obmedzeniami. Argumentoval nezákonnou väzbou a prieťahmi v konaní.

Horvátha vinia aj z vrážd bielych koní

Lehel Horváth je okrem vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede.

Medzi zavraždenými je bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Lehel Horváth. ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny. Prvej vraždy Čabu Kariku sa mal dopustiť už v roku 2003. Obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

Pojednávania sú na plánované pred ŠTS na apríl a máj.


TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Leleh horváth

Dôležité udalosti