Vláda Slovákom zakázala dovolenky v zahraničí

Adam Kubala
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Cieľom má byť zabráneniu privlečenia mutácií.

Cestovanie do zahraničia s cieľom rekreácie by Slovákom nemalo byť po novom povolené. V stredu o tom informoval minister financií Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

Ide o jedno z vládnych opatrení, ktoré má podľa Hegera zamedziť neférovosti, keďže aktuálne nie je možné nedôvodne cestovať medzi okresmi.

Na otázky, odkedy má toto opatrenie platiť, odkázal minister, dočasne poverený vedením rezortu zdravotníctva, na podpredsedu vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefana Holého.

Prečítajte si tiež:

Vláda v stredu rozhodla o predĺžení núdzového stavu. Do piatka (19. 3.) platí núdzový stav, ktorého predĺženie o 40 dní schválil kabinet 8. februára. Národná rada SR ho podľa možnosti novelizovaného zákona odsúhlasila 26. februára.

Aj v prípade stredajšieho rozhodnutia vlády musí prísť do 20 dní k odobreniu parlamentom. Tento systém má byť "ústavná poistka" v rámci deľby moci a systému bŕzd a protiváh v parlamentnej republike.

„Máme vysoké počty hospitalizovaných. Chceme určite zabrániť, aby sme si doniesli do krajiny mutáciu, ktorú nebudeme zvládať. Už dnes dostávame na frak vďaka mutácii z Veľkej Británii. Určite nechceme, aby sem prišla mutácia, o ktorej nič nevieme. To je zámer a duch tohto zákona,“ povedal Heger.

 


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti