V prípade Haščáka podal prokurátor ÚŠP návrh na podanie dovolania

Konečné slovo bude mať ministerka Kolíková.

Úrad špeciálnej prokuratúry požiadal Ministerstvo spravodlivosti o podanie dovolania v prípade finančníka Jaroslava Haščáka. Toho Najvyšší súd na začiatku januára prepustil z väzby na slobodu.

„Môžeme potvrdiť, že nám v uvedenej veci bol doručený návrh na podanie dovolania. Ide skutočne o rozsiahly podnet, s ktorým sa potrebujeme oboznámiť. Po preštudovaní podnetu a spisovného materiálu ministerka spravodlivosti následne rozhodne o prípadnom podaní opravného prostriedku vo veci," konštatoval hovorca rezortu Peter Bubla. Bubla. Na návrh na podanie dovolania upozornil Denník N.

„Prokuratúra potvrdzuje, že podala podnet na podanie dovolania ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej," uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Obvineného spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka a Danu Arpášovú. prepustil NS SR na slobodu 7. januára. Odvolací súd skonštatoval, že existencia väzobných dôvodov u nich nie je daná. Zrušil tak decembrové rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ich do väzby zobral z dôvodu obavy z kolúzneho správania.

Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmietal a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám. V bratislavskom Digital Parku, kde sídli Penta, zasahovali ozbrojení policajti 1. decembra.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav haščák

Dôležité udalosti