Pacienti Dôvery si vybrali najlepšie nemocnice na Slovensku. Tu je rebríček

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Najviac sťažovali na stravu, ubytovanie a čistotu.

Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku je najlepšou fakultnou nemocnicou na Slovensku. Druhá priečka patrí Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici pred Univerzitnou nemocnicou v Martine.

Vyplýva to z prieskumu spokojnosti pacientov, ktorý predstavila vo štvrtok (18. 3.) zdravotná poisťovňa Dôvera. Zúčastnili sa na ňom iba jej poistenci.


V prípade všeobecných nemocníc pacienti do prvej trojice vybrali Nemocnicu AGEL Košice-Šaca, Nemocnicu armádneho generála L. Svobodu vo Svidníku a Univerzitnú nemocnicu s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave.


Podľa poistencov Dôvery najlepšími špecializovanými zariadeniami  sú Onkologický ústav sv. Alžbety v Bratislave, nasleduje Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby v Bratislave pred Národným endokrinologickým a diabetologickým ústavom v Ľubochni.


Samostatnou kategóriou boli ostatné nemocnice. Pacientom sa najviac páčili Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici, Oftal Zvolen a Clinica Orthopedica v Bratislave.


Ako ďalej oznámil generálny riaditeľ Martin Kurtan, ľudia anonymne v prieskume hodnotili spokojnosť známkami od 1 až 5 v troch kategóriách. Priemerná známka bola 1,53, ženy dali lepšie priemerné hodnotenie ako muži. Bolo to 1,51 ku 1,52. Najlepšie priemerné známky dávali pacienti Bratislavského, Žilinského a Prešovského kraja, najhoršie dopadli nemocnice v Trnavskom kraji.

Prečítajte si aj hodnotenie poistencov štátnej VšZP

Pacienti sa podľa neho najviac sťažujú na stravu a druhou najhoršou hodnotenou kategóriou bolo ubytovanie a čistota v zdravotníckych zariadeniach. Naopak, pacienti najlepšie ohodnotili prístup lekárov, ako aj stredného zdravotného personálu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti