V. Remišová: Mrzí ma, že R. Sulík robí silné vyhlásenia, v zásade si zabuchol dvere

Veronika Remišová.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Zopakovala, že strana Za ľudí rokuje o situácii v koalícii v zmysle uznesenia predsedníctva.

Predsedníčku Za ľudí a vicepremiérku Veroniku Remišovú mrzí, že šéf SaS a vicepremiér Richard Sulík robí "silné vyhlásenia". "V zásade si zabuchol dvere", dodala. Zopakovala, že strana Za ľudí rokuje o situácii v koalícii v zmysle uznesenia predsedníctva. To hovorí, že Za ľudí žiada zmenu na poste premiéra s cieľom zotrvať v štvorkoalícii.

"To, čo urobí Richard Sulík, to vám ja neviem ani vyvrátiť ani potvrdiť, to je v rukách Richarda Sulíka. Mňa mrzí, že Richard Sulík robí nejaké silné vyhlásenia, v zásade si zabuchol dvere. Strana Za ľudí rokuje v zmysle uznesenia predsedníctva," reagovala Remišová na otázku, či sa diskutuje o tom, že by strana Za ľudí získala ministerské kreslá po odchode SaS z koalície.

Cigániková: Dostali sa ku mne „šumy", že Matovič ponúkol Remišovej ministerstvo za zotrvanie vo vláde

Poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková povedala, že u Veroniky Remišovej (Za ľudí) vidí veľký rétorický obrat v poslednom období. Reagovala tak na aktuálnu koaličnú krízu.

Cigániková tiež povedala, že sa k nej dostali „šumy", že premiér Igor Matovič ponúkol Remišovej ministerstvo, ak strana Za ľudí ostane vo vláde. Dodala, že dúfa, že sa „šumy" nepotvrdia, inak by to bola kolosálna zrada.

Trojkoalíciu nevylučuje ani Richard Sulík (SaS). Pripúšťa, že vládna kríza môže skončiť tak, že strana Za ľudí dodá dostatok poslancov na zostavenie trojkoalície. SaS naďalej predčasné voľby odmieta, ale zároveň už nechce byť vo vláde pod vedením Igora Matoviča.

Trojlístok OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí by sa za týchto okolností opieral o 80 poslancov (väčšina v NR SR je 76). Ak by strana Za ľudí stratila ešte dvoch či troch poslancov, tak by neprišla len o poslanecký klub, ale vláda by operovala s veľmi tesnou väčšinou. V realite by lídri by museli zakaždým veľmi dobre počítať, aby im v parlamente prešli koaličné návrhy.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koaličná kríza

Dôležité udalosti