Zákaz dovoleniek v zahraničí má platiť do 28. apríla. Ak budeme na tom dobre, môžu ho zrušiť skôr

Zákaz by mal začať platiť od soboty.

Vláda SR schválila na svojom rokovaní dňa 17. marca 2021 predĺženie núdzového stavu o ďalších 40 dni. Toto predĺženie musí odsúhlasiť Národná rada Slovenskej republiky do 20 dni od prvého dňa predĺženého núdzového stavu. S predĺžením núdzového stavu vláda SR na včerajšom zasadnutí schválila aj zákaz vychádzania v určenom čase s viacerými výnimkami.

Doterajšia výnimka zo zákazu vychádzania na účely cesty do zahraničia sa od 20. marca 2021 nebude vzťahovať na cesty do zahraničia za účelom rekreácie, a to tak individuálnej alebo skupinovej. Tento zákaz má zatiaľ platiť do 28. apríla 2021. Vláda SR ho môže zrušiť aj skôr. O jeho prípadnom ďalšom trvaní po 28. apríli 2021 bude rozhodovať vláda SR na základe odporúčania Pandemickej komisie vlády SR..

Kontrolu zákazu vychádzania vykonáva Policajný zbor SR, podrobnosti o výkone kontroly sú teda v kompetencii Ministerstva vnútra SR. Samotné obmedzenie rekreácií v zahraničí nie je dôvodom na zrušenie letov z územia Slovenskej republiky do zahraničia. Pokiaľ ide o už zakúpené letenky a zájazdy do zahraničia, vláda SR nevstupuje do obchodných vzťahov medzi občanmi a cestovnými kanceláriami, resp. leteckými spoločnosťami - zájazdy môžu byť odložené podľa zákona o zájazdoch, vysporiadanie ostatných vzťahov je na dohode ich účastníkov, pripadne na zmluvných podmienkach. Momentálne je predčasné pri meniacej sa epidemiologickej situácii predvídať, aké pravidla budú platiť v letnom dovolenkovom období. Po zavedení tohto zákazu je ale predpoklad, že práve ten prispeje k zlepšeniu epidemiologickej situácie v Slovenskej republike.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dovolenky

Dôležité udalosti