Zadržali údajného nájomného vraha, ktorý mal zabiť Maroša Žilinku

Maroš Žilinka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Zadržali ho talianske úrady.

Zadržali údajného nájomného vraha, ktorý mal zlikvidovať Maroša Žilinku. Bosniaka Darka Dragiča chytili a posadili za mreže nie naši policajti, ale Taliani. Zatykače na neho pritom sudca vydal len pred pár dňami.

Darko Dragič pochádza z Bosny a Hercegoviny. Z prípravy úkladnej vraždy je obvinený od 2. marca. Na likvidáciu prokurátora Maroša Žilinku ho mal najať Dušan Kracina z Komárna, ktorý mal prebrať túto požiadavku od Zoltána Andruskóa, a ten od Aleny Zsuszovej.

Kracina sedí už niekoľko mesiacov za mrežami, no vinu odmieta a tvrdí, že žiadneho Darka nepozná.

Dragiča chytili v Taliansku. Táto správa prišla len päť dní od vydania zatykača našim špecializovaným trestným súdom.

Ako prvý sa o nejakom Srbovi zmienil práve Zoltán Andruskó. Dlho sa nič nedialo, potom sa na scéne objavil Ilja Weiss. Je to pre policajtov známa postavička zo seredského drogového podsvetia s bohatou kriminálnou minulosťou.

Aj on vyšetrovateľovi NAKA porozprával o istom Juhošovi Darkovi. Na jeseň 2017 mal u neho zháňať najskôr takzvané pracovné auto, zápalnú fľašu a ježkov.

Tých by použil, ak by ho prenasledovali po vražde. Potom chcel poznať nejaké vhodné miesto v Piešťanoch pre únikové trasy. Práve v tomto meste mal podľa uznesenia Dragič zavraždiť Maroša Žilinku.

Hoci na Bosniaka vydali zatykače, jeho fotografiu sme nikde nenašli, ani na stránkach Interpolu alebo Europolu. Či a kedy nám Dragica Taliani vydajú, ešte jasné nie je. Prípad budeme sledovať aj ďalej.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti