Často sa sami uspokojujete? Dávajte si pozor, namiesto rozkoše to môže priniesť aj problémy

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Body Stock

S masturbáciou sa väčšinou skloňujú iba pozitívne slová ako vášeň, radosť, uvoľnenie, ale hrozia aj negatívne skúsenosti.

Masturbácia je úplne prirodzená súčasnosť našich životov. Niektorí si ju užívajú lepšie ako sex. Hlavne ženy, ktoré počas milovania nevedia dosiahnuť vyvrcholenie. Avšak pre mnohé je to jednoducho ľahšie. Vyhnú sa nepríjemným otázkam typu „už budeš", mnohokrát aj nie úplne schopným partnerom a uspokoja sa samy podľa vlastnej chute. S masturbáciou sa skloňujú iba pozitívne slová ako vášeň, radosť, uvoľnenie. No napadlo vám niekedy, že vám môže aj uškodiť?

Pozitívne účinky

Masturbácia má veľmi veľa pozitívnych účinkov na telo aj myseľ. Uspokojená žena je totiž šťastná žena, sebavedomá, ktorá miluje svoje telo, spoznáva ho a vie, ako s ním zaobchádzať. Niekto preferuje jemné dotyky, stláčanie bradaviek, chlad striedajúci teplo, vibrovanie či intenzívne stimulovanie klitorisu. Jedno je však isté, takmer všetci pri nej dosiahnu orgazmus, ktorý v tele uvoľňuje endorfíny a oxytocíny. Vďaka nim ste spokojné, uvoľnené, ľahšie zaspávate a celkovo vám pomôže zrelaxovať. Má to však aj nevýhody.

Prečítajte si aj: Poloha zozadu: Jej obmeny, benefity aj rady na lepšie prevedenie

Znecitlivenie

Pri uspokojení využívajú ženy okrem vlastných prstov aj rôzne stimulanty a vibrátory. Tie sú už v dnešnej dobe na vysokej úrovni, dajú sa nastaviť na viacero úrovní, a tak si rýchlo a ľahko môžete zvyknúť na ich intenzitu vibrovania. Postupom času vám už partnerov jazyk či prsty už nebudú stačiť, nebudú dostatočne silné. Buď sa vaše vyvrcholenie v spoločnej spálni oddiali alebo ho nemusíte už byť schopná. To sa podľa portálu dama.cz stáva iba pri častej, každodenne masturbácii. Ak si však doprajete obdobie pauzy, citlivosť sa vráti.

Zranenie

Niekedy sa jednoducho nemusíte ovládnuť. V snahe dosiahnuť orgazmus začnete príliš silno tlačiť, narábať s erotickou pomôckou a spôsobíte si pomliaždeniny, tržné ranky či už vyššie spomenuté znecitlivenie. Jednoducho bude túžba po vyvrcholení silnejšia ako opatrnosť. Problémové môže byť aj improvizovanie. Ak nemáte po ruke vibrátor neexperimentujte s predmetmi, ktoré nie sú určené na uspokojenie. Inak vám hrozia viaceré nepríjemné zranenia aj choroby.

Zdroj: shutterstoc.com/MBLifestyle

Vzťah

Ako sme už spomínali vyššie, na masturbáciu si zvykne človek ľahko. Platí to nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Partnerom to časom môže aj ohroziť vzťah. Nebudete mať potrebu zvádzať sa a užívať si sex, pretože sa pravidelne uvoľníte aj sami. Odcudzíte sa. Partner získa pocit, že vás už nepriťahuje a táto neistota a pocit odmietania sa odrazí aj na jeho správaní. Ešte viac to zhoršuje porno, keďže zvyšuje vaše nároky na vzrušenie, a tak sa očakávania od partnera a samotného aktu stanú nerealizovateľné. Práve preto je nesmierne dôležitá komunikácia. Porozprávajte sa o tom, čo vás vzrušuje a ako často by ste chceli mať sex.

Závislosť

Závislosť je nesmierne škodlivá, mení ľudí a s cieľom získať nad ňou kontrolu ľudia prestávajú zdravo uvažovať. Existuje závislosť od sexu aj porna a podľa niektorých aj od masturbácie. Či je to naozaj tak, je nutné ešte preskúmať. Ak vám však túžba po orgazme zasahuje do života, meškáte preto do práce, nestretávate sa s priateľmi, uspokojujete sa takpovediac kdekoľvek a znižuje to vašu sexuálnu frekvenciu s partnerom, je to zlé. Musíte sa riadiť vlastným pocitom a rozumom a najlepšie sama usúdiť, či to už nehraničí so závislosťou.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti