Koaličná kríza: Po dlhšom čase spolu rokovali lídri všetkých štyroch strán

Záber z videa.
Zdroj: TASR

Koaličná rada síce bola, no s akým záverom, to bohužiaľ neviem povedať, keďže nikto z aktérov sa pri novinároch nepristavil.

Nekonečná kríza. Ani piatok nepriniesol žiaden výrazný posun v koaličnej ságe napriek tomu, že rokovania v zákulisí bežia takmer nepretržite.

Živo bolo v piatok na Úrade vlády, kde po dlhšej dobe sedeli lídri strán OĽaNO, SaS, Sme rodina a Za ľudí. Koaličná rada síce bola, no s akým záverom, to bohužiaľ neviem povedať, keďže nikto z aktérov sa pri novinároch nepristavil.

Ešte vo štvrtok večer rokoval klub najväčšej strany OĽaNO. Chcel sa tam dostať aj Richard Sulík, no nepodarilo sa mu to, Matovičovci neprejavili záujem o takéto stretnutie.

Okrem toho sedel aj klub Za ľudí, kam osobne prišiel premiér Igor Matovič vyjasňovať si isté stanoviská.

No a do tretice, v piatok sa stretli poslanci SaS a Za ľudí a tiež spolu hľadali spoločné riešenia. Závery v podstate zostávajú rovnaké - strany sú zabetónované a nikto nechce ustúpiť.

Tu si môžete aspoň pozrieť reakcie koaličných politikov, ktoré sme nahrali v piatok.

Jaroslav Naď, minister obrany (OĽaNO): „Ja stále verím tomu, že sa nám podarí udržať štvorkoalíciu, aj keď naozaj nerozumiem tomu veľmi silnému tlaku pána Sulíka, dokonca aj proti svojmu vlastnému poslaneckému klubu, silou mocou odísť z koalície. Myslím si, že to nebolo ani šťastné z jeho strany, ani prezieravé a dnes sa už do veľkej miery snaží samozrejme cúvať."

Juraj Šeliga, poslanec (OĽaNO): „Dookola, dookola sme to opakovali pánovi premiérovi. Chcem zachovať štvorkoalíciu bez premiéra Matoviča."

Tomáš Lehotský, poslanec parlamentu (Za ľudí): „Pre nás je jediná možnosť pokračovanie v štvorkoalícii a bez pána premiéra Matoviča."

Jana Bittó Cigániková, poslankyňa parlamentu (SaS): „Nakoniec sú karty v rukách Igora Matoviča bez nejakých nátlakov alebo hádok a nakoniec to je na ňom, ako rozhodne. Myslím si, že toto sa nezmení ani na akýchkoľvek ďalších stretnutiach."

Vladimíra Marcinková, poslankyňa parlamentu (Za ľudí): „Aj napriek tomu, že osud štvorkoalície má v rukách pán premiér, nemyslím si, že to závisí len od neho, keďže sú tu štyri strany."

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koaličná kríza

Dôležité udalosti