SaS odmieta dohody s Kolíkovou a inými stranami, považuje ich za klamstvo

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Strana odmietla i špekulácie o diskusiách, ktoré by mali mať za cieľ dohodnúť koalíciu po predčasných voľbách.

Informácie o údajných dohodách medzi stranou SaS a ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí), že by sa stala volebnou líderkou liberálov v predčasných voľbách, sú klamstvom.

Rovnako sú nepravdivé správy o vytváraní budúcich spojenectiev SaS so stranou PS a tichou podporou Hlasu-SD.

Liberáli to napísali v tlačovej správe, reagujúcej na článok, ktorý vyšiel na portáli denníka Pravda v sobotu (20.3.) večer.

„Dôrazne sa voči týmto klamstvám ohradzujeme, čitatelia sú nimi zavádzaní. Aj z toho dôvodu budeme žiadať o opravu podľa tlačového zákona," tlmočil stanovisko SaS hovorca strany Ondrej Šprlák.

Zdôraznil, že je absurdné naznačovať „pretláčanie ministerky Kolíkovej", ak sa SaS viackrát vyjadrila, že post predsedu vlády patrí OĽANO.

„My veríme, že hnutie dokáže ponúknuť aj ďalšieho premiéra. Taktiež sme uviedli, že sme proti predčasným voľbám a opakovane sme zdôrazňovali, že za ne nezahlasujeme," uviedol Šprlák.

Ostro odmietol i špekulácie o diskusiách, ktoré by mali mať za cieľ dohodnúť koalíciu po predčasných voľbách. „Žiadny z predstaviteľov SaS nerokoval a nerokuje s nikým z Hlasu či PS," oznámil Šprlák.

Dohodu poprela aj ministerka Kolíková. Zároveň naznačila, že zrejme ide o nečistú politickú hru. „Mám vážne podozrenie, že niekto má silný záujem nekalo ovplyvňovať predstaviteľov strany Za ľudí o tom, aké úmysly ma viedli k akýmkoľvek postojom a rozhodnutiam, aby tým ovplyvňoval ďalší politický vývoj,“ napísala na sociálnej sieti.

Denník Pravda napísal, že ministri za SaS s určitosťou podajú na začiatku budúceho týždňa demisiu a ministerka spravodlivosti prestúpi k liberálom, pričom mala dostať ponuku stať sa volebnou líderkou SaS v predčasných voľbách. O takejto predstave mal dokonca šéf SAS Richard Sulík informovať prezidentku Zuzanu Čaputovú.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mária kolíková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.