Minister dopravy Doležal predostrel najbližšie plány. Tieto úseky sú pre neho prioritou

V ďalšom roku vo funkcii ministra dopravy chce pokračovať v tom, čo si na rezorte stanovili v tom prvom.

Maximálnu pozornosť a úsilie chce minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v tomto roku sústrediť na diaľnicu D1.

Zamerať sa plánuje napríklad na úsek Turany - Hubová, ale aj na juhozápadný obchvat Prešova. Šéf rezortu dopravy to uviedol v rozhovore pre TASR pri príležitosti prvého roku vo funkcii ministra.

Za prioritu nasledujúceho obdobia Doležal jednoznačne považuje dostavbu úsekov D1. „Budeme precízne dohliadať na úseky Hubová - Ivachnová aj na úsek s tunelom Višňové. A chceme čo najviac rozpracovať úsek Turany - Hubová a dokončiť juhozápadný obchvat Prešova, čo je tiež úsek D1,“ priblížil.

V ďalšom roku vo funkcii ministra dopravy tak chce pokračovať v tom, čo si na rezorte stanovili v tom prvom.

„Čaká nás spustenie verejného obstarávania pre úsek R4, druhej časti severného obchvatu Prešova a plánujeme pokračovať aj v príprave ďalších úsekov R4,“ skonštatoval Doležal.

Zároveň sa má „dosúťažiť“ R2 na východe, úsek Košice, Šaca - Košické Oľšany a pokračovať sa bude vo výstavbe R2 pod Zvolenom, čo je južný ťah na Košice. Doležal je súčasne presvedčený, že sa podarí odovzdať obchvat Bratislavy D4/R7.

Spomenul tiež projekty v železničnej infraštruktúre, medzi nimi modernizáciu koridoru na české hranice Bratislava - Kúty či na rakúske hranice Devínska Nová Ves - Rakúsko a pokračuje sa v modernizácii tzv. piateho koridoru.

„Tu by som chcel pripomenúť že práve rok 2021 je rokom železníc a čaká nás jedna z najväčších modernizácií železničného vozového parku,“ zdôraznil. Poznamenal tiež, že z plánu obnovy žiada rezort dopravy milióny eur práve na obnovu železničnej infraštruktúry.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Andrej doležal

Dôležité udalosti