OĽANO reaguje na Sulíka: Veríme, že si bude stáť za slovom a vzdá sa funkcie

Z internetu si objednala prekrásne večerné šaty. Keď zistila, čo jej prišlo, neudržala smiech
Zdroj: TASR

Podľa hnutia však jeho prvá reakcia na ich vyhlásenie tomu, žiaľ, nenasvedčuje.

Najväčšia koaličná strana verí, že vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík sa zachová ako chlap a bude si za svojim slovom o vzdaní sa funkcie ministra stáť.

„Jeho prvá reakcia na vyhlásenie OĽANO tomu, žiaľ, nenasvedčuje a skôr pripomína hľadanie povestnej Bugárovej tretej vety. Žiadna ministerská stolička by však nemala prevyšovať záujem o budúcnosť Slovenska. V tom idú členovia vlády za hnutie OĽANO príkladom, ale koaličné vládnutie musí byť férové a rovnako by sa mali správať všetci," konštatuje sa v reakcii hnutia na Sulíkove slová po nedeľnej tlačovej besede premiéra Igora Matoviča.

Zdroj: TASR - Dano Veselský

Ďalej sa v ňom konštatuje, že OĽANO hrá fér a od koaličných partnerov očakáva naplnenie ich sľubov, ktoré sami deklarovali.

„Ak ani splnenie všetkých požiadaviek kladených na hnutie OĽANO nie je dostatočným dôvodom pre stranu SaS na zotrvanie v koalícii, je zrejmé, že jej cieľom je povalenie už druhej demokratickej vlády. To by však nebolo fér nielen ku koaličným partnerom, ale ani k občanom, ktorí si neželajú návrat mafie," tlmočil stanovisko hnutia hovorca Matúš Bystriansky.

OĽANO tvrdí, že splnilo všetky požiadavky koaličných partnerov: odvolalo Mareka Krajčiho z pozície ministra zdravotníctva a je pripravené vymeniť aj predsedu vlády.

„To jasne preukazuje, že oveľa viac ako o pozície vo vláde nám ide o udržanie súčasnej koalície, ktorú považujeme za jedinú alternatívu pre demokraciu a spravodlivosť na Slovensku a tiež za obranný val proti návratu mafie," píše sa vo vyhlásení.

Prečítajte si aj: Prezidentka čakala novú dohodu pri koaličnej kríze, nie podmienky

Premiér v nedeľu oznámil ochotu odísť z postu premiéra a pôsobiť ako člen vlády. Podmienkou je odchod vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS) z vlády, odstúpenie Márie Kolíkovej i Juraja Šeligu (obaja Za ľudí) z funkcií, ako aj odchod šéfky zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS). OĽANO zároveň chce, aby sa SaS vzdala jedného ministerstva, ktoré jej OĽANO prepustilo.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koaličná kríza

Dôležité udalosti