Sulík odstupuje z postu ministra hospodárstva. Vrátiť jeden post vo vláde odmieta

Richard Sulík.
Zdroj: TASR

Podľa Sulíka je Kolíková najlepšou ministerkou tejto vlády a bude škoda, ak odíde.

Richard Sulík sa rozhodol odstúpiť z postu ministra hospodárstva. Demisiu už poslal prezidentke Zuzane Čaputovej. Ministerstvo hospodárstva by mal viesť štátny tajomník Ján Oravec.

Sulík odmieta Matovičovu podmienku, aby SaS vrátila strane OĽaNO jedno ministerstvo. SaS žiada rekonštrukciu vlády na pôdoryse súčasnej koalície a koaličnej zmluvy. Podľa nej má SaS tri ministerstvá, ktoré si chce ponechať.

Ak Matovič do stredy 24.3. neodstúpi, demisiu podajú aj Branislav Gröhling aj Ivan Korčok.

„Všetci vidia, že Igor Matovič nie je spôsobilý viesť vládu. Chce môj odchod a odchod najlepšej ministerky tejto vlády. Dôvodom je osobná pomsta,“ dodal predseda liberálov na posledné Matovičove podmienky.

Podľa Sulíka treba riešiť situáciu vo vláde a nie v parlamente. Ak SaS získa predsedníctvo iného výboru, Jana Bittó Cigániková môže odstúpiť z predsedníctva v zdravotníckom výbore. Aj to je jedna z Matovičových požiadaviek na stranu SaS. Bittó Cigániková povedala, že svoju prácu si robí dobre a chcela by na svojom poste ostať, ale ak to bude súčasťou koaličnej dohody, odstúpi.

Sulík naďalej trvá na tom, že v SaS sú proti predčasným voľbám a keby sa v parlamente hlasovalo o vyslovení dôvery vláde, podržia ju. Podľa Sulíka je nevyhnutné vymeniť Matoviča, pretože nedodržiava dohody o „neútočení“ a vláda blokuje návrhy zákonov strany SaS. „My pod týmto premiérom už ďalej pracovať nebudeme,“ vyhlásil Sulík.

S Matovičovým návrhom nesúhlasí ani strana Za ľudí.


Prečítajte si tiež:

OĽANO berie na vedomie demisiu Sulíka

Hnutie OĽANO berie na vedomie demisiu ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), vníma aj pondelkové stanovisko strany Za ľudí. Premiér Igor Matovič (OĽANO) v najbližších dňoch pozve Sulíka na rokovanie o ďalšom vývoji pri rekonštrukcii vlády. Informoval o tom hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.

OĽANO konštatuje, že aj strana Za ľudí je ochotná pokračovať v rokovania o ďalšom postupe. „Termíny, v ktorých premiér a predseda hnutia OĽANO uskutoční rokovanie s predsedom strany SaS Richardom Sulíkom a predsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou, spresníme po dohode s uvedenými politikmi," priblížil Bystriansky.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koaličná kríza

Dôležité udalosti