Vymení Matovič pozíciu premiéra za ministra? Naď naznačil alternatívy

Evelyn a hospodár Martin
Zdroj: TASR

Minister obrany to povedal na tlačovej konferencii k výročiu ročného pôsobenia v rezorte.

Najsilnejšej vládnej strane OĽaNO je jedno, aký rezort jej vráti koaličný partner SaS. Na pondelkovej tlačovke k hodnoteniu prvého roka vo funkcii to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Reagoval tak na žiadosť premiéra Igora Matoviča, ktorý svoj odchod z funkcie podmieňuje práve tým, že Sulíkova strana vráti OĽaNO jedno z ministerstiev.

„Kritici tvrdia, že máme pokračovať na pôdoryse výsledkov volieb. Na základe toho by sme my mali mať deväť rezortov, SaS dva. Urobili sme preto ústretový krok. Dnes hovoríme, aby sme rokovali na základe výsledkov parlamentných volieb. Teraz sa čudujú, že to žiadame naspäť? Ak Igora Matoviča nechcú na pozícii predsedu vlády, v poriadku, žiadame teda späť ministerstvo. Je nám jedno, ktoré to bude," vysvetlil.

Na margo možného presunu Matoviča z funkcie predsedu vlády na niektoré z ministerstiev Naď priznal, že v hre sú viaceré alternatívy.

„Poznám Igora Matoviča veľmi dobre a naozaj ho nepovažujem za zlého manažéra. Viem si predstaviť, že by mohol vykonávať rôzne pozície, napríklad v bojoch s korupciou."


Naď sa vyjadril aj k informáciám o tom, že vo funkcii premiéra by Matoviča mohol nahradiť súčasný minister financií Eduard Heger. „Ak by Igor Matovič odstúpil, vedel by som si ho v tejto funkcii predstaviť. Ide totiž o špičkového kandidáta," priblížil.

Zároveň vylúčil, že by Matoviča nahradil on. „Ak by som zostal v exekutíve, musí to byť agenda, ktorá mi je blízka. Nemám vôľu ani ambíciu viesť vládu, špeciálne v tomto ťažkom období. Toto je vhodnejšie skôr pre Eduarda Hegera. So mnou preto v tejto funkcii nepočítajte," uzavrel.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav naď

Dôležité udalosti