Za ľudí sa vyjadrilo k Matovičovi. Tu je ich stanovisko

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Matovič žiada odchod Kolíkovej a Šeligu.

Strana Za ľudí reaguje na návrh Igora Matoviča, za akých podmienok odstúpi z postu premiéra.

„Predsedníctvo strany Za ľudí stojí za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom. Obaja si vo svojich funkciách riadne plnili svoje povinnosti voči svojim koaličným partnerom a plnili programové vyhlásenie vlády,“ vyhlásila strana Za ľudí po tom, čo Matovič žiadal odchod Kolíkovej a Šeligu zo svojich funkcií.

„Je našou povinnosťou voči občanom hľadať východiská, aby mohla nová vláda fungovať čo najskôr a riešiť skutočné problémy Slovenska ako sú pandémia, kolabujúce zdravotníctvo, efektívne očkovanie, pomoc podnikateľom, či boj s korupciou. Strana Za ľudí v zmysle uznesenia predsedníctva zo dňa 14. marca pokračuje v rokovaniach o štvorkoalícii a výmene na poste predsedu vlády Slovenskej republiky. Preto vyzývame všetky koaličné strany, aby sa vrátili k rokovaniam, pretože nedohoda v koalícii prehlbuje napätie v spoločnosti a dláždi cestu k návratu Fica Pellegriniho.“

Situáciu komentovali aj politici z koalície či opozície. Ich reakcie nájdete TU.

Po skončení rokovania predsedníctva strany Za ľudí Veronika Remišová nepovedala, či Kolíková a Šeliga ostanú na svojich miestach. Vyzvala koaličných partnerov, aby sa vrátili za rokovacie stoly. Ďalší postup chce predstaviť v utorok 23.3.

Šeliga oznámil, že nebude viesť rokovania parlamentu, kým sa kríza nevyrieši. Zároveň dodal, že je pripravený odísť z vedenia parlamentu.


Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koaličná kríza

Dôležité udalosti