Je možné schudnúť dýchaním? Long breath diéta to sľubuje, zoznámte sa s ňou

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/vientocuatroestudio

Vymyslel ju japonský herec Miki Ryosuke, ktorý vďaka nej údajne zhodil až 12 kilogramov.

Mnohé ženy snívajú o rýchlej strate prebytočných kilogramov. Veria spaľovačom, tabletkám na chudnutie, čajom, rôznym zázračným nápojom a pod. Boj s nadváhou je totižto náročný, pre mnohé často neúspešný aj napriek fyzickej námahe a snahe o zmenu celkového životného štýlu.

Práve preto sa utiekajú aj k, na prvý pohľad, absurdným krokom. Možno medzi také patrí aj diéta dlhého dychu. Vymyslel ju japonský herec Miki Ryosuke, ktorý vďaka nej údajne zhodil až 12 kilogramov za iba dva mesiace. Jednotlivé cviky musíte podľa nej cvičiť len dve až päť minút denne.

Prečítajte si aj: Syndróm karpálneho tunela: Koho najčastejšie postihuje a ako sa mu dá predísť?

Neustály hlad

Pozrime sa na to inak. Všetci sa zhodnú na tom, že diéty založené na prísnom obmedzovaní potravín a odriekaní sú udržateľné iba krátko. Väčšina ľudí nemá vôľu dlhodobo bojovať s chuťou na jedlo. Navyše telo, ktoré je donútené k nejakému obmedzovaniu, sa naučí vysielať čím ďalej tým silnejší signál hladu, ktorému je ešte náročnejšie odolávať.

A práve preto je forma „vydýchavania prebytočných kilogramov" ešte zaujímavejšia.

Zdroj: shutterstoc.com/Krakenimages.com

Svaly a dych

Proces hlbokého dýchania nie je inak novinkou. Už vyššie spomínaný herec s ňou prišiel v roku 2013. Ide o kombináciu dýchania a sťahovania svalov, ktorú nazval long breath diet, teda diéta dlhého dychu. Herec touto kombináciou nezhodil iba 12 kilogramov, ale stratil aj 13 centimetrov na obvode pásu. Svoje poznatky a návod, ako na to, zverejňuje aj na internete.

Dva spôsoby dýchania

Chudnutie dýchaním je možné dvomi spôsobmi. Prvý radí zdvihnúť ruky nad hlavu a následne tri sekundy vdychovať nosom vzduch a sedem sekúnd vydychovať vzduch ústami. Pri druhom spôsobe musíte spevniť zadok, úplne zatnúť, jednu ruku si položte na brucho a druhú na spodnú časť chrbta, aby ste si skontrolovali rovný postoj. Následne vdychujte nosom tri sekundy vzduch a opäť ho sedem sekúnd vydychujte ústami.

Oba spôsoby zopakujte šesťkrát za sebou, potrvá vám to asi dve minúty.

Prečítajte si aj: Čo musíte urobiť, aby ste spálili kalórie z piatich tradičných pokrmov na raňajky, obed či večeru

Stred tela

Znie to asi neuveriteľne, ale tieto cvičenia môžu naozaj fungovať. Zapájajú totiž svaly strednej časti tela. Práve svaly takzvaného jadra pracujú v dôsledku hlbokého nádychu a ešte dlhšieho výdychu. Už po troch sekundách totiž nebudete mať žiadny vzduch v pľúcach a budete mať pocit, akoby ste sa trochu dusili.

Kyslík

Zvýšená hladina kyslíka v krvi má okrem chudnutia pre telo aj ďalšie prínosy, tie sú dokonca aj vedecky dokázané. Poriadnym okysličením sa zrýchľuje metabolizmus a zvyšuje sa sila svalov. Množstvo kyslíka v krvi pomáha rozpúšťať tuk uložený v tele.

Podľa portálu dama.cz je väčšina odborníkov a trénerov skeptická voči tejto diéte. Aj keď je princíp jednoduchý, akonáhle sa vdýchnutý kyslík dostane k tukovej bunke, rozloží ju na oxid uhličitý a vodu. Oxid uhličitý je potom krvou transportovaný do pľúc, kde ju vydýchne.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti