Ondreja Janíčka zbavili obvinenia z údajného ohovárania Moniky Jankovskej

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné. Na ťahu je Krajská prokuratúra v Trnave.

Za údajné ohováranie Moniky Jankovskej ho zadržali a chceli poslať do väzby. Po troch rokoch je ale všetko inak. Ondreja Janíčka zbavili obvinení. Pôvodný majiteľ trenčianskeho baru čelil stíhaniu pre slová na adresu vtedajšej štátnej tajomníčky. Hovoril o možnom prepojení mafie na justíciu.

Ondrej Janíček je pôvodný majiteľ baru Fatima. A práve okolo tohto podniku sa točí celý jeho už vyše dvadsaťročný príbeh. Monika Jankovská ho spolu s ďalšími ešte ako sudkyňa poslala za mreže pre vydieranie. Janíček tvrdí, že neprávom. Potom sa objavil svedok Michal Vida, ktorý prostredníctvom videa oznámil, že za to mala vziať tri milióny korún od mafiána Petra Čongrádyho. Ona to odmietala.

Jankovská odmietla aj to, že by Čongrádyho poznala. Ondrej Janíček ale na jej údajné praktiky upozorňoval v médiách, na verejnosti, aj jej šéfov na ministerstve spravodlivosti. Aj preto podala trestné oznámenia. Jankovská vtedy tvrdila, že  obvinenia zo strany Janíčka poškodzujú jej osobu a zasahujú do jej práce.

Ondreja Janíčka krátko po týchto jej slovách - v máji 2018 zadržali a posadili do policajnej cely. Dôvod? Ohováranie. Dokonca ho chceli mať vo väzbe, zasiahol ale prokurátor. Tak ho prepustili na slobodu.

Jankovská si o zadržaní Janíčka písala s Kočnerom

Čo sa dialo v pozadí, vyšlo najavo až keď sa objavila Kočnerova Threema. Monika Jankovská si o tejto akcii písala s Marianom Kočnerom.

Po troch rokoch stíhanie voči Ondrejovi Janíčkovi aj Michalovi Vidovi prokurátor zastavil. Obaja čelili obvineniu z ohovárania a krivého obvinenia. Prokurátor v uznesení píše, že tento skutok nie je trestným činom.

Monika Jankovská bola v čase tohto rozhodnutia v nemocnici pre obvinených v Trenčíne na psychiatrii. Jej právny zástupca ale sťažnosť podal. V tomto konaní je poškodená.

„Prokurátor poukázal na to, že tvrdenia Ondreja Janíčka a Michala Vidu moja klientka nepreukázala, že by boli nepravdivé. Toto považujem ja za to, že je to v príkrom rozpore so zásadami trestného konania,” reagoval na rozhodnutie Peter Erdös, právny zástupca Moniky Jankovskej.

Rozhodnutie o zastavení trestného stíhania ešte nie je právoplatné. Čaká sa na verdikt z Krajskej prokuratúry v Trnave.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti