Obvinená advokátka a svat Moniky Jankovskej vypovedali na NAKA

Anna Žedényiová a Peter Vasko sú obvinení z vydierania a marenia spravodlivosti.

Advokátka Anna Žedényiová prišla na nitriansku expozitúru NAKA okolo 8.30 h. Po výsluchu TV Markíza povedala, že je nevinná. Obvinená je z vydierania a marenia spravodlivosti v rámci kauzy Fatima. Spolu s ďalšími mala ovplyvňovať výpoveď kľúčového svedka Michala Vidu.

Ten najskôr tvrdil, že Monika Jankovská ešte ako sudkyňa vzala tri milióny korún od mafiána Petra Čongrádyho za to, že pošle za mreže pôvodných majiteľov trenčianskeho baru a tým mala umožniť mafii dostať sa k nehnuteľnosti. Potom Vida svoju výpoveď zmenil. No a teraz po troch rokoch vyšetrujú, prečo sa to stalo.

V kauze Fatima obvinili ďalších troch ľudí, vrátane policajného exprezidenta Gašpara

Krátko po Anne Žedényiovej priviezli na NAKA z väzby aj svata Moniky Jankovskej Petra Vaska. Na krku má v tejto veci rovnaké paragrafy ako advokátka.

V tejto kauze je stíhaná aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská či expolicajt NAKA Milan Žáčik. Najnovšie pribudlo obvinenie i bývalým policajným špičkám Tiborovi Gašparovi, Petrovi Hraškovi a Robertovi Krajmerovi. Všetci traja sú stíhaní za návod na zneužitie právomocí verejného činiteľa.

Takmer všetci vinu odmietajú. Prípad vyšetruje šéf tímu Kuciak Peter Juhás.

NITRA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti