Poistenci štátnej VšZP hodnotili nemocnice. Tu je rebríček

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Oproti minulému roku si podľa ich názoru polepšili.

Slovenskí pacienti boli počas roka poznačeného pandémiou nového koronavírusu najspokojnejší so špecializovane zameranými zdravotníckymi zariadeniami a ústavmi srdcovo-cievnych chorôb.

Najhoršie hodnotenie od pacientov dostali štátne univerzitné a fakultné nemocnice, ale proti vlaňajšku si nemocnice v očiach poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne polepšili.

Ľudia ohodnotili šesť typov ústavných zdravotníckych zariadení známkami od 1 do 5. Tento rok dosiahli zariadenia priemernú známku 1,59. „Oproti vlaňajšku, keď bolo hodnotenie na úrovni 1,66, nastalo zlepšenie," vyplýva to z hodnotenia poistencov štátnej VšZP, ktoré poskytol médiám hovorca Matej Neumann.

Štátne univerzitné a fakultné nemocnice

V kategórii štátne univerzitné a fakultné nemocnice dostala najvyššiu známku od poistencov Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave. Nasleduje Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku pred Univerzitnou nemocnicou v Martine.


Všeobecné nemocnice

Medzi všeobecnými nemocnicami patrí prvá priečka Nemocnici Svätého Michala v Bratislave. Na druhom mieste skončila Nemocnica Košice - Šaca a tretia priečka patrí Nemocnici s poliklinikou v Kráľovskom Chlmci.


Špecializované zdravotnícke zariadenia

Medzi špecializovanými zdravotníckymi zariadeniami sa najlepšie umiestnil Národný endokrinologický a diabetologický ústav Ľubochňa, Národný ústav reumatických chorôb a Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy.

Na základe výsledkov hodnotenia špecializovaných ústavov srdcovo-cievnych chorôb sa všetky tri, Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb Košice, umiestnili na najvyššej priečke," dodal Neumann.

Prečítajte si aj: Takto zhodnotili nemocnice a zdravotné zariadenia poistenci Dôvery

Zo špecializovaných onkologických ústavov je najlepšie hodnotený Národný onkologický ústav Bratislava a Onkologický ústav sv. Alžbety. V ostatných zdravotníckych zariadeniach tohto typu malo podľa hovorcu šesť zariadení zelenú známku spokojnosti.

Ostatné ústavné zariadenia

V kategórii ústavných zdravotníckych zariadení zaradených do prieskumu získalo najvyššie hodnotenie poistencov Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica.


Najhoršia bola strava a ubytovanie

Najnižšiu známku spokojnosti dostala strava a ubytovanie, najvyššiu celkové zlepšenie zdravotného stavu, nasledovala poskytnutá zdravotná starostlivosť a správanie sa sestier.

V rámci otvorených odpovedí hospitalizovaní pacienti pozitívne hodnotili aj prístup lekárov, dostatočnú a zrozumiteľnú informovanosť o ich zdravotnom stave, profesionálnu starostlivosť a skvelé zvládanie svojej práce v tejto zložitej pandemickej situácii.

Kompletné výsledky nájdete na stránke poisťovne.

BRATISLAVA/TASR, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti