Vysokí policajní exfunkcionári na NAKA. Po Hraškovi vypovedal v kauze Fatima aj Krajmer

Odteraz sme v strašnej plnke
Odteraz sme v strašnej plnke Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Okrem nich je obvinený aj policajný exprezident Tibor Gašpar.

Bývalí vysokí funkcionári na NAKA. Exriaditeľa elitných policajtov Petra Hraška dnes ráno eskortovali z väzenia na výsluch do Nitry. Pred vyšetrovateľom sa zdržal asi hodinu a pol, vypovedal v kauze trenčianskej Fatimy.

Vypovedal aj bývalý riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Robert Krajmer, ktoré ho priviezli na výsluch kukláči. Pred vyšetrovateľom odpovedal na otázky asi 70 minút.

Okrem Hraška a Krajmera je v prípade obvinený aj policajný exprezident Tibor Gašpar. Ten by mal prísť na výsluch na budúci týždeň. Bývalí vplyvní muži z polície sú obvinení z návodu na zneužívanie právomocí verejného činiteľa.

V kauze Fatima budú opätovne vypočúvaní obvinení a niektorí svedkovia aj ďalší noví svedkovia. Obvinenie bolo rozšírené pre ďalší skutok aj trom osobám, ktoré sú už v tejto veci trestne stíhané.

Pre zločin vydierania stíhajú v tejto kauze aj bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú. Po prepustení z väzby (4.3.) ju opätovne zadržali. Jej obhajca Peter Erdös uviedol, že zadržanie súviselo s kauzou Fatima.

Okrem kauzy Fatima pribudli Monike Jankovskej aj obvinenia po akciách Búrka a Víchrica.


NITRA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter Hraško

Dôležité udalosti