Hľadajú muža, ktorý údajne dal úplatok bývalému špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi

Peter Košč.
Zdroj: Prezídium PZ SR

Mal týkať trestnej veci bývalého šéfa Odboru zvláštnych policajných činností.

Národná kriminálna agentúra požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po podnikateľovi Petrovi Koščovi, ktorý je obvinený z korupcie. Týka sa to prípadu bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorému mal údajne dať Košč úplatok 50-tisíc eur. Podľa mediálnych správ by sa mal zdržiavať v zahraničí.

Portál aktuality.sk informoval, že Kováčikovi pribudlo obvinenie za jeho prijatie. Úplatok mal týkať trestnej veci Jozefa Reháka, bývalého šéfa Odboru zvláštnych policajných činností, ktorého zatkli pri akcii Judáš. Čelí obvineniu, že vynášal informácie o odposluchoch skupine sýkorovcov. V prospech gangu mal pracovať minimálne v rokoch 2000 až 2011.

Zdroj: TV Markíza

Nové Kováčikovo obvinenie potvrdil aj jeho obhajca Erik Magál. Podľa jeho slov nové obvinenie vzniesli v utorok (23. 3.) a doručené mu bolo v stredu (24. 3.) K obvineniu sa zatiaľ nevyjadruje a voči uzneseniu o vznesení obvinenia podá on a jeho klient sťažnosť.

Kováčik od minulého roka nepožiadal o prepustenie z väzby. Podľa neoficiálnych informácií v blízkom období by sa malo rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na predĺženie väzby.

„Doposiaľ vykonanými previerkami a opatreniami sa hľadanú osobu nepodarilo vypátrať. Ak má ktokoľvek informácie, ktoré môžu pomôcť k jeho vypátraniu, žiadame, aby ich poskytol polícii na bezplatnom telefónnom čísle 158," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka ku Koščovi.


Košč má na krku aj trestné oznámenie

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar podal vlani v novembri trestné oznámenie na svojho niekdajšieho podriadeného Bernarda Slobodníka a ďalších ľudí. Jedným z nich je aj Košč, ktorý bol vraj poradcom dvoch bývalých šéfov tajnej služby.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti