Nedosiahli ste orgazmus? Pripraviť vás oň môžu aj činnosti ako bicyklovanie či pitie kávy

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Aloha Hawaii

Prečítajte si, aké návyky môžu mať vplyv na váš sexuálny život.

Zatiaľ čo muži orgazmus dosiahnu takmer so stopercentnou istotou, u žien je nevyspytateľný. Pri pohlavnom styku ho dosiahne iba určité percento, väčšina však pri orálnom uspokojení či spolupráci s pomôckami.

Preukázal to aj prieskum, podľa ktorého dosiahne pravidelne orgazmus 25 percent žien a až 75 percent žien má nepravidelný alebo žiadny. Ovplyvňuje to stres, úzkosť ale aj iné psychické či fyzické problémy. Avšak existujú aj denné aktivity, ktoré ženám môže toto potešenie znemožniť.

Ponocovanie

Spánok je alfou a omegou pre správne fungovanie asi celého tela. Ak toho veľa nenaspíte, zahrávate sa aj so svojím orgazmom. Podľa štúdie z roku 2015, ktorú zverejnili v časopise The Journal of Sexual Medicine, je pre budovanie zdravej sexuálnej túžby a adekvátnej reakcie pohlavných orgánov pri sexe dostatočný spánok. Nepodceňujte teda spánok a naučte sa zaspávať včas a dopriať si sedem až deveť hodín spánku.

Prečítajte si aj: Máte vypäté nervy? Tu je zopár rád, ako sa upokojiť

Jazda na bicykli

Iná štúdia sa zamerala na jazdu na bicykli. Odborníci zistili, že keď žena jazdí na bicykli s riadidlami, ktoré sú posadené nižšie než sedlo, ich telo je v uhle, ktorý môže viesť k strate citu vo vaginálnej oblasti. Štúdiu uskutočnili v Texas A&M Health Science Center.

Podľa ich výsledkov to však platí pre ženy, ktoré denne prejdú vyše 15 kilometrov. Neznamená to teda, že musíte odložiť svoj bicykel do garáže.

Tlačenie na pílu

Platí to v živote, pri vzťahu aj pri orgazme. Ak tlačíte na pílu a urputne sa snažíte mať všetko dokonalé, zákon schválnosti tvrdí, že sa to nepodarí. Potvrdila to aj štúdia publikovaná v časopise Socioaffective Neuroscience & Psychology, podľa ktorej spočíva kľúč k častejšiemu orgazmu v mentálnych a vzťahových faktoroch. Pokúste sa preto zostať nad vecou a vychutnávať si sex aj bez toho, aby ste mysleli na orgazmus.

Pomôže aj otvorená komunikácia s partnerom, nové praktiky a experimenty v posteli.

Zdroj: shutterstoc.com/Forewer

Nie ste v pohode

Občas každý nemá svoj deň, ani žena. Základ je mať upratanú myseľ. V prípade, že máte nízke sebavedomie alebo bojujete s pocitom, že vám nič nejde, vedie to k strate orgazmu. U ženy je dôležitý pocit pohody. Sebaláska je základ, tak skúste na nej popracovať.

Káva

Káva nie je všeobecne škodlivá, dokonca sa hovorí o jej pozitívnych účinkoch. V prípade, že si ju doprajete v poobedných hodinách, môže príval energie spôsobiť, že sa v posteli nedokážete uvoľniť, a tak sa nedostaví ani orgazmus. Snažte sa preto obmedziť svoj príjem kofeínu a dopriať si kávu skôr v dopoludnia.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.