Michal Suchoba sa priznal k obvineniam v kauzách Očistec aj Mýtnik

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: minv.sk

Spájaný je s 70-tisícovým úplatkom i miliónovými zakázkami na finančnej správe.

Podnikateľ Michal Suchoba, ktorý sa nachádza v Spojených arabských emirátoch, sa počas výsluchu cez telemost priznal k obvineniam v kauzách Očistec a Mýtnik. Informáciu pre TV Markíza potvrdil Suchobov advokát Miroslav Ivanovič s tým, že jeho klient skutky opísal zo svojho pohľadu. Správu o priznaní ku kauze Očistec priniesol ako prvý portál aktuality.sk.

Výpoveď kajúcnika

V kauze Očistec je Suchoba spájaný so 70-tisíc eurovým úplatkom. Peniaze si mal rozdeliť bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó, šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer a policajti, ktorí pracovali na vyšetrovaní kauzy Medusa Group. Vo svojom svedectve, ktoré pred nedávnom zverejnil portál zoznam.sk, to tvrdí práve kajúcnik Makó s tým, že vyšetrovanie malo ísť za úplatok do stratena.

Kauza Mýtnik sa zas týka miliónových zákaziek pre Finančnú správu SR. Pod vedením Františka Imreczeho ich mali daniari dohadzovať Suchobovej IT firme Allexis. „Čo sa týka kauzy Mýtnik, tam poskytol vyšetrovateľovi iný dejový sled okolností, ako ich vnímal on zo svojho pohľadu,“ spresnil advokát. Dodal, že tieto okolnosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Do kauzy je zapletený aj oligarcha Jozef Brhel. Všetci traja sú obvinení z porušovania pri správe cudzieho majetku a Brhel aj z prijímania úplatku.

Suchoba sa momentálne nachádza na slobode v Spojených arabských emirátoch, kde vlastní rezidenciu. Obvinenému podnikateľovi zabavili cestovný pas a Slovensko sa snaží o jeho vydanie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti