Prezidentka Zuzana Čaputová sa prostredníctvom videa prihovorila ku Dňu učiteľov

Zuzana Čaputová.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Taktiež pripomenula výročie narodenia Jana Amosa Komenského.

Uprostred rastúcej epidémie samoty je škola mimoriadne dôležitá. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti. Pri príležitosti výročia narodenia Jana Amosa Komenského a Dňa učiteľov poďakovala pedagógom "za to, že sú v tom všetkom spolu s nami".

Vyhlásila, že škola je kotvou duševného zdravia a v neustále sa meniacom svete prináša štruktúru a predvídateľnosť. "Verím, že najbližšie mesiace už budú lepšie a že do škôl sa znovu vráti život, lebo žiadna technológia nenahradí bezprostredný ľudský kontakt," zdôraznila.

Uviedla, že v boji s pandémiou sme pochopili aj dôležitosť špičkových vedcov a odborníkov. "Títo ľudia boli pred rokmi sami žiakmi, sedeli v školských laviciach a stretli učiteľa, ktorý v nich kultivoval schopnosť mať otvorené oči, myseľ a zapálil v nich túžbu po poznaní," zdôraznila s tým, že aj vďaka ich poznatkom sme schopní zachrániť obrovské množstvo ľudských životov.

Celé video si môžete pozrieť nižšie.

Deň učiteľov 2021

Ján Ámos Komenský hovoril, že celý náš život je priestor, v ktorom sa neustále učíme. Čomu nás naučil tento nezvyčajný a nečakaný rok mimo školy? Naučil nás, ako veľmi potrebujeme naše učiteľky a učiteľov. Lepšie ako pred rokom chápeme, že uprostred rastúcej epidémie samoty je škola mimoriadne dôležitá. Je kotvou duševného zdravia a v neustále sa meniacom svete prináša štruktúru a predvídateľnosť. V boji s vírusom sme taktiež pochopili, ako veľmi potrebujeme špičkových vedcov a odborníkov. Títo ľudia boli pred rokmi sami žiakmi, sedeli v školských laviciach a stretli učiteľa, ktorý v nich kultivoval schopnosť mať otvorené oči, myseľ a zapálil v nich túžbu po poznaní. Vďaka týmto poznatkom budeme schopní zachrániť obrovské množstvo ľudských životov. Pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa učiteľov chcem našim pedagógom poďakovať za to, že sú v tom všetkom spolu s nami. Verím, že najbližšie mesiace už budú lepšie a že do škôl sa znovu vráti život, lebo žiadna technológia nenahradí bezprostredný ľudský kontakt.

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Sobota 27. marca 2021

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Učitelia

Dôležité udalosti