Mesto Prešov odpustí poplatky za letné terasy, úrad už prijíma žiadosti

Vyhliadka Boroka v národnom parku Grampians v austrálskom štáte Viktória
Zdroj: TASR - Martin Baumann

O umiestnenie sezónneho exteriérového sedenia si môžu prevádzky požiadať už teraz.

Mesto Prešov aj tento rok odpustí poplatky prevádzkovateľom letných terás. Ústretovým krokom chce pomôcť podnikateľom v gastrosektore postihnutým protipandemickými opatreniami. O umiestnenie sezónneho exteriérového sedenia si môžu prevádzky požiadať už teraz. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

„Mnohí podnikatelia z gastropriemyslu boli nútení počas tohto náročného obdobia zrušiť svoje prevádzky. Všetkých majiteľov a prevádzkovateľov kaviarní či reštaurácií, ktorí to nevzdali a stále čakajú na uvoľnenie opatrení, chcem preto ubezpečiť, že mesto Prešov k nim bude ústretové,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová.

Aj keď aktuálne protipandemické opatrenia neumožňujú konzumáciu jedla a nápojov ani v exteriéri, samospráva pripomína, že žiadosť o otvorenie letnej terasy je potrebné podať najmenej 30 dní pred požadovaným termínom užívania verejného priestranstva. Podnikatelia tak môžu urobiť v kancelárii prvého kontaktu na Jarkovej ulici 26 alebo elektronicky už teraz.

V prípade, že terasa má byť umiestnená v centrálnej pamiatkovej zóne, a to či už na mestskom alebo súkromnom pozemku, k žiadosti je potrebné doložiť súhlasné stanovisko Krajského pamiatkového úradu v Prešove a tiež odboru územného rozvoja, architektúry a výstavby mestského úradu. Na ostatných súkromných plochách na území mesta je potrebné požiadať o povolenie len mestský úrad.

„Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohľadávky,“ uzavrelo mesto.

PREŠOV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Terasa

Dôležité udalosti