V. Remišová podá v pondelok demisiu, ak sa rokovania neposunú "smerom ku štvorkoalícii"

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ľudí podľa nej nezaujíma, ako sa posúvajú stoličky vo vláde.

Ak nedôjde k posunu v rokovaniach o vyriešení vládnej krízy smerom k štvorkoalícii a výmene premiéra, v pondelok (29. 3.) podá demisiu vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí). Uviedla to v stanovisku, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

„Podpisujem možno posledné dokumenty v úrade, v tomto prípade odpovede občanom a starostom. Za svojím slovom si stojím. Ak nedôjde k posunu v rokovaniach smerom k pokračovaniu štvorkoalície a výmene premiéra, v pondelok oznámim svoju demisiu. Vládna kríza sa nedá ďalej naťahovať,“ uviedla Remišová.

Tvrdí, že vládna kríza sa nerieši v televíznych debatách, ale na rokovaniach v koalícii. „Stále verím, že rovnako to vidia aj ostatné tri koaličné strany a nový premiér bude môcť čoskoro predstaviť pani prezidentke zostavu svojej vlády,“ dodala.

Ľudí podľa nej nezaujíma, ako sa posúvajú stoličky vo vláde, ale zlepšenie systému očkovania, podpora investícií a pracovných miest či obnova Slovenska po skončení krízy. "Opatrenia môžeme začať pomaly uvoľňovať a pomáhať krajine a ľuďom, ktorá je vyčerpaná dlhou krízou," uzavrela.

Celý príspevok si môžete prečítať nižšie.

Podpisujem možno posledné dokumenty v úrade, v tomto prípade odpovede občanom a starostom. Za svojím slovom si stojím....

Uverejnil používateľ Veronika Remišová Nedeľa 28. marca 2021

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Demisia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.