Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vypovedal na NAKA

Bývalý policajný prezident vypovedá na NAKA.
Zdroj: TV Markíza

Výsluch sa týkal kauzy Fatima.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vypovedal dnes (29.3.) na NAKA v Nitre. Krátko pred 09.30 h ho eskortovali z väzenia na výsluch, kde sa zdržal necelé dve hodiny. Po ďalších vysokopostavených mužoch v polícii, Petrovi Hraškovi a Robertovi Krajmerovi, aj on vypovedal ku kauze trenčianskej Fatimy.

Podľa právnika Mareka Paru jeho klient obvinenia odmieta, podľa neho sa skutok vôbec nestal. Stretnutia, na ktoré sa Gašpara pýtal vyšetrovateľ, odôvodnil tým, že boli čisto pracovné, uviedol pre TV Markíza Para.

„Vypovedal, uviedol všetky relevantné skutočnosti, poprel spáchanie predpokladaného skutku. Je to navádzanie na prečin zneužitia právomocí. Tento je však tak nejasne formulovaný, že sme požiadali pána vyšetrovateľa o doplňujúce informácie, keďže z toho, ako je skutok zadefinovaný, vyplýva, že by vôbec nemal byť posudzovaný ako trestný čin. Doteraz nie je zrejmé, či k samotnému skutku zneužitia malo prísť. Poprel jeho spáchanie, jednoznačne je nevinný a vôbec vzniká otázka, či takto zadefinovaný trestný čin môže byť predmetom toho konania,“ skonštatoval Para.

Tibora Gašpara privážajú na výsluch:


NITRA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti