Kaderníkom a ďalším došla trpezlivosť. O pár dní chcú otvoriť prevádzky napriek zákazu

Plánujú dodržiavať prísne hygienické opatrenia.

Prevádzkovateľom kaderníctiev, manikúr či pedikúr došla trpezlivosť. Vyhlásili, že 15. apríla otvoria svoje služby pre ľudí za každých okolností. Uviedli to predstavitelia Asociácie služieb v odvetví skrášľovania na tlačovej konferencii.

Hovoria, že ich salóny spĺňajú najprísnejšie hygienické normy, a keďže nemôžu pracovať, mnohé živnostníčky prišli o celý príjem. Podnikatelia v tomto odvetví nemôžu poskytovať služby štyri mesiace a už vyše roka musia fungovať v obmedzenom či žiadnom režime.

Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí ešte vo februári kaderníkom odkázal, že môžu chodiť strihať klientov domov. Ich situáciu to však nerieši a vidia za tým aj vyššie riziko nákazy.

Prečítajte si aj: Živnostníčky o koronakríze: Zastihla nás nepripravené, siahli sme na úspory

Rozhodnutie otvoriť prevádzky vysvetľuje prezidentka Asociácie Karolína Volkov. „Ak s nami nikto nebude aspoň diskutovať, 15. apríla otvoríme naše prevádzky. Otvoríme tí, ktorí s tým súhlasia, nútiť nikoho nebudeme,“ uviedla.

Prísne hygienické opatrenia pritom nechcú obchádzať. Práve naopak. Povinné by boli respirátory či kontrola aktuálneho negatívneho testu. Rovnako by dodržiavali stanovenie maximálneho denného počtu klientov, pri vstupe do prevádzky by merali teplotu. Sú tiež pripravení odmietnuť klienta, ak by prejavoval známky respiračného ochorenia. Tiež by si dávali pozor na časový odstup medzi návštevníkmi.

Zdroj: TV Markíza

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová uviedla, že rezort rozumie postoju, že už je to pre podnikateľov dlhá doba. „Tá situácia na Slovensku bola veľmi vážna, preto nebolo možné v žiadnom prípade uvoľňovať opatrenia. Veľmi rozhodujúca bude Veľká noc,“ povedala.

Majitelia zdôrazňujú, že tieto služby nie sú len o fúkaní vlasov a lakovaní nechtov. Ale aj o zdravotných problémoch s pleťou, diabetickou nohou či zarastajúcimi nechtami.

Viac z vyjadrení podnikateľov nájdete vo videu nižšie:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kaderníctvo

Dôležité udalosti