Bývalý šéf kriminálky v Trenčíne má na krku obvinenie pre fiktívne faktúry

Bývalý policajt a súčasný advokát Juraj Klimčo.
Zdroj: TV Markíza

Zadržali ho bývalí kolegovia v jeho rodinnom dome.

Po bývalého vysokopostaveného policajta si prišli jeho bývalí kolegovia. Kukláči ho zadržali doma a urobili prehliadku. Prokurátor dokonca podal návrh na väzobné stíhanie.

Kukláči prišli krátko predpoludním do rodinného domu na Bobote za Trenčianskymi Teplicami, kde zadržali bývalého šéfa kriminálky v Trenčíne. Pekne potichu a slušne mu zazvonili. Zvykom býva krik, sirény či majáky.

Bývalý policajt a súčasný advokát Juraj Klimčo má byť zapletený do ekonomickej trestnej činnosti. Do auta nastupoval bez pút na rukách. Podľa krajského hovorcu Pavla Kudličku vyšetrovateľ obvinil 66-ročného muža a 44-ročnú ženu za pokračujúci zločin z krátenia dane a poistného, spáchaného v spolupáchateľstve.

Zdroj: TV Markíza

„A to v súvislosti so zabezpečením fiktívnych dodávateľských faktúr a pokladničných dokladov, ich zahrnutí do účtovníctva dotknutej spoločnosti a následné neoprávneným nárokom odpočítania dane a skrátením vlastnej daňovej povinnosti tejto spoločnosti o sumu vo výške 75-tisíc eur,“ uviedol k prípadu hovorca trenčianskej krajskej prokuratúry Vlastimil Krokvička.

Pred sudcu priviedli policajti zadržaného muža bez obvinenej ženy. Tá sa má nachádzať v Belgicku, kde momentálne pracuje. Prokurátor navrhol väzobné stíhanie len expolicajtovi. Voči rozhodnutiu podal jeho advokát sťažnosť, o ktorej bude teraz rozhodovať Krajský súd v Trenčíne.

Reportáž spracoval Michal Bujna.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.