Z predaja sťahujú ďalší mrazený špenát. Je škodlivý pre zdravie

Ilustračná snímka.
Zdroj: DimiSotirov/shutterstock.com

Zistili v ňom zvýšené množstvo tropánových alkaloidov, ktoré sa môžu prejaviť toxickými účinkami.

Štátna veterinárna a potravinová správa pred dvomi týždňami oznámila, že v predajniach sa objavil zdraviu nevyhovujúci hlboko zmrazený špenátový pretlak. Desiatkam ľuďom prišlo zle po jeho zjedení, obchodné reťazce tovar stiahli z predaja.

V pondelok (29. 3.) sieť obchodov Lidl upozornila na sociálnej sieti zákazníkov, že by nemali konzumovať ďalší typ hlbko zmrazeného špenátového pretlaku Freshona s dátumom minimálnej trvanlivosti do 30. apríla 2023 o hmotnosti 450 gramov. Dôvodom je, že vo výrobku zistili zvýšené množstvo tropánových alkaloidov, ktoré sa môžu prejaviť toxickými účinkami.

„Milí zákazníci, ak ste si zakúpili spomínaný produkt, vyzývame vás, aby ste ho nekonzumovali. Môžete ho priniesť do ktorejkoľvek našej predajne a budú vám vrátené peniaze. Uvedené sa týka výlučne výrobku s dátumom minimálnej trvanlivosti 30. 4. 2023. Ostatných dátumov spotreby daného výrobku sa toto opatrenie netýka,“ konštatuje predajca.

Pozor, dôležitá informácia pre zákazníkov! Milí zákazníci, ak ste si zakúpili spomínaný produkt, vyzývame vás, aby ste...

Uverejnil používateľ Lidl Slovensko Pondelok 29. marca 2021

Zdroj: Facebook/Lidl

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.