Veľkonočná výzdoba: Skrášlite si váš domov a navoďte si sviatočnú atmosféru

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Vinicius C

V dnešnej dobe je neúrekom možností.

Veľká noc je už za dverami. Ani tento rok však nebude pre pandémiu koronavírusu tradičná. Veriaci sa nemôžu zúčastniť bohoslužieb a aj tradičné oblievačky a šibačky sú pre zákaz zhromažďovania zakázané. Napriek tomu sa môžete navnadiť na sviatočnú atmosféru a vyzdobiť si váš byt.

Možností na dekoráciu je neúrekom, môžete so ich kúpiť, ale aj vyrobiť. Skúste sa preto inšpirovať nasledujúcim textom a fotkami v galérií.

Prečítajte si aj: Na veľkonočné pečenie nepotrebujete váhu. Vystačíte si aj s lyžičkami a hrnčekom

Veľkonočný veniec na dvere

Základ: kovová obruč, kruh vyrobený z prútia/konárov, slamený, z polystyrénu, vystrihnutý kruh z kartónu

Budete potrebovať: lepiacu pištoľ, drôtiky, kvetiny, mach, baburiatka, zlatý dážď, vajcia, drevené zajačky, čokoľvek sa vám páči

Veľkonočný veniec na dverách je základnou časťou každoročnej výzdoby. Zdobiť vchodové dvere môže v podstate celý rok, nielen na sviatky, je však potrebné urobiť ho v tom prípade viac nadčasový. Takýto veniec si môžete kúpiť hotový alebo si ho viete vyrobiť aj doma.

Tí zručnejší si základný kruh môžu vyrobiť doma alebo si základ kúpte a iba si ho doma dozdobte podľa vlastnej fantázii. Chýbať by nemali jarné kvety či už umelé alebo živé. Môžete pridať mach, eukalyptové listy, baburiatka, zlatý dážď a pod. Nakoniec môžete pridať nejakú jarnú ozdobu, perličky, stužky, vaječné škrupiny, ale aj drevené ozdoby.

Zdroj: shutterstoc.com/Agnes Kantaruk

Kvetiny vo váze

Tulipány, baburiatka, zlatý dážď, ale aj eukalyptus a vŕbové konáriky. To všetko viete krásne naaranžovať do váze a oživiť tak viaceré časti vášho domova. Vďaka eukalyptus vám bude celá miestnosť rozvoniava a uvoľnia sa vám aj dýchacie cesty. Tulipány zas oživia farbami aj tmavšiu miestnosť.

Veľmi populárne sú aj sušené kvety. Okrem toho, že vyzerajú nádherne, sú nadčasové a v podstate trvácne. Viac sa o nich dočítate tu.

Prečítajte si aj: Zázrak s názvom ocot: Ako ho môžete využiť v domácnosti a ušetriť tak peniaze?

Jarné kvety

Nielen v záhrade, ale aj v domácnosti môžete mať typické jarné kvety. Hyacinty, žlté aj biele narcisy a modricu arménsku. V záhrade ich už určite máte krásne rozkvitnuté, práve preto si môžete ozdobiť týmito krásnymi kvetmi aj interiér. Čo takto kúpiť si jarný aranžmán či iba jednotlivé kvety a vytvoriť si vlastný? Môžete ich dať do veľkej sklenenej nádoby a dozdobiť kamienkami, pierkami či vajíčkami. Taktiež opatrne presadiť do väčšej okrasnej nádoby a dotvoriť výzdobu zajačikmi, farebnými vajcami, trávou, machom a pod.

Zdroj: shutterstoc.com/Yuganov Konstantin

Vajíčka, zajačiky, obrazy

Vajíčka nemusia byť iba klasicky namaľované farbami. Taktiež ich môžete ozdobiť servítkovou metódou, ozdobiť voskom, vyrezať, ozdobiť niťami, farebnými sprejmi, flitrami, čipkou, jednoducho čímkoľvek. Fantázií sa medze neklamú.

Na stenách môžete vymeniť obrazy za jarné motívy plné kvetov, farieb a prírodných ilustrácií. Taktiež budete mať zajace zo slamy, pierok, z dreva či zo šúpolia. Nemusíte ich umiestniť iba na poličky, ale kúpiť si ich vo forme ťažitok, držiakov na servítky, môžu byť súčasť kvetináča či vázy. V dnešnej dobe je neúrekom možností.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti