Splašený kôň vletel rovno pod auto. Krátko predtým sedelo na jeho chrbte malé dievča

Nehoda auta s koňom v Motešiciach.
Zdroj: TV Markíza

Zviera museli na mieste utratiť, aby sa netrápilo.

Splašený kôň vletel rovno pod kolesá auta. Prekvapenie to bolo pre všetkých. Krátko predtým sedela na jeho chrbte aj mladá jazdkyňa.

Nehoda sa stala na výjazde z obce Motešice, okres Trenčín, kde pravidelne chodievajú s koňmi na prechádzky po lese. „Deti boli na vychádzke. Kôň zhodil jazdkyňu, splašil sa, utiekol a ako bežal smerom do žrebčína, tak v tej panike skočil rovno pod auto,“ opísal situáciu veterinárny lekár Miloš Hájek.

Splašené zviera išlo presne na cestu, ako je naučené. V tom čase tadiaľ išlo aj osobné auto, v ktorom sedeli dvaja ľudia. „Je tam plot, ktorý koňa, pravdepodobne, zabrzdil. Kôň nečakane skočil rovno na cestu a vodič nemal žiadnu šancu,“ myslí si veterinárny lekár.

Zdroj: TV Markíza

Navštívili sme aj miestny žrebčín, kde odhadom chovajú asi dvesto koní. Chceli sme osloviť kompetentných, no nechceli sa k incidentu vyjadrovať. Údajne si koňa zobralo malé dievča a išlo s ním na prechádzku do lesa. „Toto bola otázka času. Je obrovské šťastie, že sa dieťaťu nič nestalo,“ konštatoval Hájek. 

Nezranila sa ani posádka auta, ale auto má kompletne rozbitý predok. Polícia prípad prešetruje ako škodovú udalosť.

Kôň mal dolámané nohy, krvácal z nozdier a bol v šoku. Na mieste ho museli utratiť, aby sa netrápil.

Reportáž spracoval Michal Bujna.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

MOTEŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kone

Dôležité udalosti